با هتاکی اخیر قلب‌ها دوباره متوجه شهید همدانی شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تجلیل از درخشش ملت ایران در پاسخ به هتاکی اخیر فتنه‌گران نسبت به شهید سردار همدانی گفت: نام و یاد شهید همدانی به ملت ایران قوت و قدرت می‌دهد.

به گزارش ایمنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح امروز_جمعه بیست‌ویکم مردادماه با حضور در منزل سردار سرافراز و پرافتخار سرلشکر پاسدار حسین همدانی با خانواده وی دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با تسلیت و تعزیت ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب و یاران با وفای ایشان، با اشاره به مشاهده نصب تمثال‌های پر شمار سردار حسین همدانی در فضا و محیط شهر تهران پس از جسارت اخیر به وی که زینت بخش پایتخت ایران اسلامی شده است، اظهار کرد: در پی اهانت اخیر یکی از سردمداران فتنه سال ۸۸ به ساحت شریف این شهید ارجمند الحمدلله فضای شهر به گونه‌ای معنادار متوجه این شهید عزیز شده است و انگار شهید همدانی دوباره شهید شده و برای وی یک درخشش و طلوع جدیدی رقم خورده است.

وی افزود: واقعاً احساسم این بود که شهید همدانی دوباره با همان طراوت و تازگی به شهادت رسیده‌اند، الحمدلله در فضای مجازی و هیئت‌ها نیز نام، یاد و خاطرات این شهید بزرگوار برجسته‌تر و کرامت، بزرگواری، عظمت و عزت با شکوه و مثال‌زدنی او در دیدگان همه به‌ویژه بدخواهان قرار گرفت.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه نام و یاد شهید همدانی به ملت ایران قوت و قدرت می‌دهد، به ضرب المثل " عدو سبب خیر شود، اگر خدا خواهد." اشاره و خاطر نشان کرد: در ماجرای اخیر شاهد مصداق این ضرب المثل بودیم و عناصر مطالبه‌گر انقلاب که ضربات بزرگی را به انقلاب از جمله در فتنه سال ۸۸ زدند، دوباره می‌خواستند شهید همدانی را ترور کنند، اما با هوشمندی مردم نتیجه‌ای نگرفتند.

وی افزود: آنها می‌خواهند شهدا را ترور کنند، اما نتیجه‌ای معکوس می‌گیرند و عزت و عظمت شهید مجدداً اوج می‌گیرد و در صحنه اخیر دیدیم که قلب‌ها دوباره متوجه شهید همدانی شدند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه اینجانب خودم دوباره روی شخصیت شهید همدانی دقیق‌تر شدم، خاطر نشان کرد: ما از گذشته‌های دور به شهید همدانی ارادت داشتیم و او را می‌شناختیم، چه آن زمان که در دوران دفاع مقدس این مرد واقعاً رشید، جوانمردانه و فداکارانه و مومنانه جهاد کردند و هیچ وقت شمشیر جهاد از دست او خارج نشد و لباس جهاد هیچگاه از قامت او بیرون نیامد و این تنها به دفاع مقدس هم ختم نشد، تقدیر این بود که سردار همدانی بمانند و منشأ خدمات بزرگ‌تر در صحنه‌ها و در متن حوادث بزرگ در مسیر انقلاب و حرکت ملت ایران شود.

فرمانده کل سپاه با برشماری نقش‌آفرینی‌های سردار همدانی پس از هشت سال دفاع مقدس افزود: شهید همدانی چه در نیروی مقاومت بسیج، چه در نیروی زمینی سپاه و قرارگاه ثارالله تهران و چه در سپاه تهران بزرگ و سرانجام هم در قرارگاه امام حسین (ع) و جبهه مقاومت اسلامی که به شهادت شیرین، مثال‌زدنی و ماندگار رسید و نامشان جاودان شد، منشأ خیرات و برکات فراوانی برای امت اسلامی و ملت ایران بودند.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: شهید حاج‌قاسم سلیمانی و شهید همدانی و مدافعان سربلند حرم، علاوه بر نجات ملت‌ها و سرزمین‌های اسلامی منطقه برابر فتنه داعش و تروریسم تکفیری، خطر امنیتی را از کشور ایران دور ساختند.

فرمانده کل سپاه حضور پرشور و شعور و حیرت‌انگیز اقشار و آحاد مختلف مردم در آئین‌های تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید حسین همدانی را از جلوه‌های دلدادگی مردم ایران به شهید و شهادت و قدرشناسی از قهرمانان خود توصیف و اظهار کرد: همان‌طور که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی فرمودند، جمعیت بی انتهایی که برای تشییع پیکر شهید همدانی آمدند و او را روی دستانشان، با اشک بدرقه کردند آنها همه ملت ایران بودند و کسانی که می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند اینها دشمن جامعه ما هستند.

وی با اشاره به درخشش ملت ایران در پاسخ به هتاکی اخیر فتنه‌گران به شهید همدانی تاکید کرد: هیچ‌کس به انسان‌های فتنه‌گر و شروری که به دنبال تخطئه ارزش‌ها و آسیب زدن به مقدسات جامعه ما هستند و با تخریب نمادهای واقعی و ارزش‌های جامعه می‌خواهند تاریخ جعلی بسازند و مسیر حرکت استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه را هموار کنند، راه نمی‌دهد و مردم ایران نیز نشان داده است هیچ فرصتی به اینها نخواهند داد.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه در ماجرای اخیر می‌بینیم که چقدر همه مردم برافروخته شدند و از شهید سرافراز و پر افتخار همدانی حمایت می‌کنند، گفت: به فضای مجازی که نگاه می‌کنیم، مملو از ابراز ارادت و عشق به شهید همدانی و تجلیل از خدمات ارزشمند و فراموش ناشدنی وی به ایران و ایرانی است؛ این یعنی شهید همدانی دوباره عزت و عظمتی که داشت را تکرار کرد و دامنه و عمق آن هم بیشتر شد، بالاتر رفت و معراج جدید پیدا کرد، این پدیده‌ای نادر و خیلی ارزشمند است.

فرمانده کل سپاه پدید آمدن اتفاقات مشابه در تاریخ انقلاب و کشور آن هم در روز عاشورا را الهام بخش و معنادار توصیف کرد و اظهار داشت: عجیب است که این اتفاقات در عاشوراها تکرار می‌شود، عاشوراها همواره تعیین موقعیت می‌کنند و همه افراد موقعیت خود را نسبت به امام و رهبر جامعه مشخص می‌کنند که در جبهه یزید هستند و یا نه در سپاه حضرت امام حسین (ع) هستند.

وی افزود: این افراد در عاشورای سال ۸۸ منشأ اهانت، جسارت و هتاکی به ساحت مقدس حضرت امام حسین (ع) شدند و از آن جریان حمایت کردند و مردم عاشورایی ایران در نهم دی‌ماه همان سال، آن پاسخ حماسی و یوم اللهی را به آنان دادند و امروز هم دوباره در عاشورا ۱۴۰۱ همان ماجرا تکرار شد و مقابل ولایت قرار گرفتند و به شهدا حمله کردند.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: همان‌گونه که در همین چند روز گذشته شاهد بودیم به فضل الهی دوباره این افراد توسط مردم دفع می‌شوند، اینها قدرت ماندن در حافظه تاریخی مردم را ندارند و این مسیر دفع کردن کسانی است که به ارزش‌های اسلامی و مقدسات این مردم تهاجم داشته باشند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه با تقدیر الهی شعله‌ور شدن بصیرت و هوشمندی مردم و ارادت و قدرشناسی آنان نسبت به شهیدان به ویژه شهدای مدافع حرم و شهید حسین همدانی نتیجه این حرکت جاهلانه بود، گفت: شهیدان سلیمانی و همدانی نشانه‌های غیرت امت اسلامی و ملت ایران هستند و در این صحنه‌ی جدید دیدیم که چگونه قلب‌ها دوباره به این شهید مخلص و سرافراز متمایل شد و فریاد زدند که شهید همدانی برای دفاع از ما رفت و ما امروز باید از او برابر هتاکان دفاع کنیم.

سرلشکر سلامی در پایان با آرزوی سلامتی، موفقیت و ثبات قدم خانواده معظم شهید سردار حاج‌حسین همدانی خطاب به همسر و فرزندان ایشان تاکید کرد: تا آخر پای ولایت هستیم و قطعاً پیروزی از آن جبهه حق و شکست از آن جبهه باطل و دشمن است و پرچم عاشورا و شهدایی که با اقتدا به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سنگرهای مختلف دفاع از انقلاب و نظام اسلامی موجب امنیت، آرامش افتخار برای میهن اسلامی شدند همواره برافراشته است و سرافرازی شما نیز همین بازماندگان فهیم و غیور آن سردار بزرگ است.

‌منبع: فارس

کد خبر 595719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.