جدول مدال‌ها تا پایان روز هفتم +عکس

با پایان‌ یافتن روز هفتم مسابقات بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، جدول مدال‌ها به‌روزرسانی شد و کشورهای ترکیه، ایران و قزاقستان همچنان در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، پنجمین دوره از مسابقات بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، از روز _جمعه چهاردهم مردادماه_ به میزبانی شهر قونیه ترکیه آغاز شد و در چندین رشته گوناگون ورزشکاران در قالب بخش‌های انفرادی و تیمی به‌مصاف رقبای خود رفتند.

با برگزاری مراسم افتتاحیه در ورزشگاه ترکو آرنای شهر قونیه، این مسابقات از روز هجدهم مردادماه رسماً با حضور تمامی کشورها، رشته‌ها و ورزشکاران در حال پیگیری است و کشورهای شرکت‌کننده تا به اینجا موفق به کسب مدال‌های رنگارنگی شده‌اند.

جدول کسب مدال‌ها تا پایان روز هفتم به‌شرح زیر است:

جدول مدال‌ها تا پایان روز هفتم +عکس

ترکیه میزبان با کسب ۲۶ مدال طلا، ۲۰ مدال نقره، ۱۴ مدال برنز و در مجموع کسب ۶۰ مدال در صدر این فهرست قرار دارد؛ کاروان کشورمان نیز با ۹ مدال طلا، ۱۳ مدال نقره و ۸ مدال برنز، مجموعاً ۳۰ مدال رنگارنگ کسب کرده و در جایگاه دوم است.

همچنین کشورهای قزاقستان، ازبکستان، جمهوری‌آذربایجان، مراکش و بحرین با کسب ۱۰ الی ۱۶ مدال رنگارنگ در رده‌های سوم تا هفتم بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی قرار دارند.

کد خبر 595656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.