تامین ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زائران اربعین

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به حجم بالای زائران اربعین در حوزه حمل و نقل جاده‌ای عمومی گفت: برای جابجایی زائران عتبات هشت هزار دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی‌زاده درباره امکانات و تدابیر در نظر گرفته شده برای سفرهای اربعین اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین سال جاری پنج میلیون زائر به عتبات سفر کنند که حدود ۹۳ درصد آن‌ها از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای جابجا می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین پیش‌بینی می‌شود حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر در بخش حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا خواهند شد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی افزود: در اربعین سال ۹۸، حدود ۸۹ درصد مسافران از طریق حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا شدند، به همین منظور تلاش می‌شود تا حمل و نقل عمومی امسال تقویت بیشتری شود.

افندی‌زاده گفت: با توجه به همزمانی اربعین با پیک سفرهای آخر تابستان نمی‌توان همه ناوگان حمل و نقل را در اختیار سفرهای اربعین قرار داد، اما ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای سفرهای اربعین مد نظر گرفته می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: شش هزار اتوبوس دیگر مورد نیاز است که به دنبال تأمین آن‌ها از طریق ستاد مرکزی اربعین، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نیروهای مسلح هستیم.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی درباره شرایط سفر با خودروهای شخصی اظهار کرد: سازمان راهداری تلاش ویژه‌ای برای تجهیز پایانه‌ها و ایجاد پارکینگ‌ها برای وسایل نقلیه شخصی و عبور راحت و مناسب زائران انجام داده است.

افندی‌زاده درباره پایانه‌های پر تردد در ایام اربعین از جمله شلمچه و چزابه در خوزستان، مهران در ایلام، تمرچین در آذربایجان، باشماق در کردستان و خسروی در کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود طبق روال سال‌های گذشته حجم زیادی از ترددها از مرز مهران انجام شود.

وی درباره پیش فروش بلیت‌ها در ایام اربعین نیز توضیح داد: با توجه به انجام سفرهای اربعین از ۱۶ تا ۳۰ شهریور به شرکت راه‌آهن اعلام شده به هیچ عنوان پیش فروش ۱۰۰ درصدی در این ایام نداشته باشند تا در صورت نیاز بتوان از سایر قطارها برای مسیر تهران- اهواز- شلمچه استفاده کرد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: در مورد بلیت اتوبوس نیز جلساتی با اصناف خواهیم داشت تا برای قیمت‌ها و نحوه فروش آن‌ها به هماهنگی برسیم.

افندی‌زاده گفت: از آنجا که اتوبوس یک طرف مسیر را بدون مسافر می‌رود، نحوه قیمت‌گذاری برای بلیت آن متفاوت است.

وی تاکید کرد: برای پیش فروش بلیت‌ها به ویژه قطار و هواپیما در ایام اربعین، هماهنگی‌ها برای پیش فروش حضوری و اینترنتی بلیت در شهریور ماه انجام خواهد شد.

کد خبر 595555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.