تکمیل ۶ ایستگاه خط ۶ متروی تهران تا ۱۴۰۲

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: در خط شش متروی تهران (در محدوده منطقه ۲۰) تا پایان سال آینده شش ایستگاه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایمنا، سیدمحمد ناظم رضوی اظهار کرد: با نگاه خوبی که شهردار تهران به شهرری دارد و با توجه به ظرفیت‌های منطقه ۲۰ در حوزه برنامه‌های هویتی، در ابتدای این دوره در قالب طرح قرار خدمت برنامه‌های چند ساله‌ای ترسیم شد.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های اصلی، هدف‌گذاری برای بارگذاری روی منابع هویت ملی و بین‌المللی شهرری است به‌طوری که برای ظرفیت‌های خوبی همچون پهنه‌های تاریخی چند هزار ساله، بقعه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و ظرفیت‌های گردشگری مذهبی شهرری اقدامات خوبی شروع شده است.

مدیر منطقه ۲۰ شهرداری تهران افزود: همچنین در اطراف حرم مطهر، اقدامات ارزنده‌ای برای شهروندان در منطقه نفرآباد در بخش ایجاد زیرساخت‌ها و تسهیلات ترددی مانند زیرگذرها و پارکینگ‌های طبقاتی آغاز شده است؛ علاوه بر این، بازپیرایی منطقه چشمه علی، دژ رشکان و تکمیل مجموعه ایوان ری در مجموعه برج طغرل نیز از اقدامات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در پایان سال گذشته با حمایت شورای اسلامی شهر، تخصیص اعتبار مناسبی برای برنامه‌های سال جاری انجام شد، افزود: سررسید اتمام بخشی از این اقدامات در پایان سال ۱۴۰۱ و بخشی دیگر نیز در سال‌های پس از آن است؛ در مجموعه بزرگ فرهنگی، تفریحی و گردشگری «کوه بی بی شهربانو» اقدامات لازم شروع شده و احداث آن فاز به فاز پیش می‌رود که فاز نخست آن تا چند ماه آینده آماده و در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت.

رضوی با بیان اینکه ایجاد موزه بزرگ صنعتی سیمان ری در حال پیگیری است، گفت: فاز اول این پروژه تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که بخشی از آن به کارخانه نوآوری و محل اجتماع شرکت‌های خلاق و فن‌آور تبدیل می‌شود و بخشی دیگر از آن نیز تبدیل به موزه صنعت خواهد شد.

وی با بیان اینکه در خط شش متروی تهران نیز اقدامات ارزنده‌ای برای تکمیل آن در حال انجام است، ادامه داد: تا پایان سال آینده شش ایستگاه دیگر در این منطقه از این خط به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر منطقه ۲۰ شهرداری تهران با اشاره به ظرفیت‌های بالای این منطقه در حوزه فرهنگی و اجتماعی اضافه کرد: برای بحث راهپیمایی جاماندگان اربعین نیز پیش‌بینی‌هایی انجام شده است؛ همچنین در آینده‌ای نزدیک چند مجموعه ورزشی که از رده خارج شده بود به چرخه خدمات باز می‌گردد و علاوه بر این، در خصوص طرح هیأت‌های اندیشه‌ورز جلسات مفصلی با مشارکت بخش‌های مردمی داشته‌ایم.

منبع: فارس

کد خبر 595319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.