معطل ماندن پروژه بزرگراه شمالی نتیجه کوتاهی شهرداری است

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: معطل ماندن پروژه بزرگراه شمالی نتیجه کوتاهی شهرداری در وظایف است و این در حالی است که برای توجیه این کوتاهی‌ها از پروژه بت ساخته‌اند و به جای ارائه خدمات شاهد بهانه‌هایی هستیم که از سوی این نهاد آورده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علیرضا رحیمی امروز _چهارشنبه نوزدهم مردادماه_ در حاشیه بازدید از پروژه بزرگراه شمالی کرج، با یادآوری وظایف شهرداری در خصوص پیگیری‌هایی لازم جهت ارائه خدمات به شهر و شهروندان و فراهم آوردن رفاه آنها، اظهار کرد: معطل ماندن پروژه بزرگراه شمالی نتیجه کوتاهی شهرداری در وظایف است و این در حالی است که برای توجیه این کوتاهی‌ها از پروژه بت ساخته‌اند و به جای ارائه خدمات شاهد بهانه‌هایی هستیم که از سوی این نهاد آورده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه موانعی از جمله نبود امکانات لازم بر سر راه پروژه بزرگراه شمالی قرار گرفته است، ادامه داد: یکی از کاستی‌های اتمام این پروژه جرثقیل مورد نیاز بود که در نهایت و پس از سه ماه تأخیر به کرج رسیده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در خصوص ضعف پشتیبانی مالی این پروژه از سوی شهرداری، افزود: حمایت و تزریق مالی به این پروژه مهم در طول سال جاری کمتر از سه میلیارد تومان بوده است و این موضوع در روند تسریع و اجرای پروژه نوعی فاجعه به‌شمار می‌رود و نشان‌دهنده این است که پروژه در اولویت چندم قرار گرفته است. حتی شهرداری در خصوص جذب سرمایه و تعریف فرصت سرمایه‌گذاری در طول مسیر پروژه نیز مؤثر عمل نکرده است.

وی با اشاره به کوتاهی شهرداری در دیگر موارد مربوط به پروژه بزرگراه شمالی از جمله ادامه تخریب ساختمان معروف "لیدوما"، گفت: انجام این امر به تکمیل قرارداد تملک ساختمان مجاور گره خورده که در این مورد نیز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

رحیمی رویکرد شهرداری در به تأخیر انداختن پروژه بزرگراه شمالی کرج را نادرست دانست و تصریح کرد: در صورت ثبات رویکرد و دیدگاه فعلی شهرداری درباره این پروژه مهم ترافیکی به شهروندان اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی از اقدام مدیریت شهری در خصوص اجرای پل b۰ (حصار) و پل b۲۰ (باغستان) خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورتی که بهانه‌های اجرایی به اتمام رسیده باشد، این پروژه‌ها در آستانه برگزاری مناقصه است.

کد خبر 595152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.