تله‌تئاتر «دروازه ساعات» روی آنتن شبکه دو

شبکه دو سیما، تله‌تئاتر «دروازه ساعات» را از امروز برای علاقه‌مندان به مجموعه‌های نمایشی در جدول پخش برنامه‌های خود قرار می‌دهد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، تله‌تئاتر «دروازه ساعات» محصول سال ۱۳۸۸ به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی سیدجواد هاشمی و با محوریت واقعه کربلا روانه آنتن می‌شود.

در خلاصه داستان این تله‌تئاتر آمده است: «با شنیدن خبر ورود کاروان اسرای کربلا به دمشق هر یک از اهالی آماده رفتن به دروازه ساعات می‌شوند تا در جشنی که توسط حاکمان برپا شده شرکت کنند اما افرادی هستند که با داشتن درک صحیح از واقعه کربلا به سرزنش مردم بی‌خرد می‌پردازند و در این میان طالب که به‌ظاهر دیوانه کوچه‌گردی است با سخنان خود افرادی را که به دلیل ترس یا بی‌بصیرتی از حادثه کربلا گریخته‌اند، در برابر پرسش‌های بی‌پاسخی قرار می‌دهد.»

دروازه ساعات، داستانی متفاوت از آنچه از کربلا می‌دانیم با نگاهی متفاوت برای نشان دادن عمق فاجعه‌ای است که پس از کربلا برای خاندان اهل‌بیت (ع) رخ داد.

احمد علامه‌دهر، اسرافیل علمداری، حسین میرزائیان، ساناز خباز، سیدمحمد تقی‌رفقی، شیوا بلوریان، عارف برهمن، زنده‌یاد علی سلیمانی، مجید فروغی، محبوبه بیات، محمدعلی سلیمان‌تاش، مرجان قمری، یاسمن راد و یوسف طاهریان در این مجموعه ایفای نقش می‌کنند.

این تله‌تئاتر از امشب _شنبه پانزدهم مردادماه_ به مدت چهار شب از ساعت ۲۱:۳۰ روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن روز بعد ساعات ۱:۳۰ بامداد، ۹:۴۰ و ۱۶:۲۰ خواهد بود.

کد خبر 594214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.