آمار کرونا چهارمحال ‌و بختیاری ۱۴ مردادماه؛ بدون فوتی و ۱۴۶ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ جمعه چهاردهم مردادماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۴۶ نفر مثبت قطعی شد که ۱۲۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۲۳ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۱۵۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۱۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

درخشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۵۵ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون ۱۴ نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.
درخشان اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های بروجن، سامان، شهرکرد، اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در وضعیت قرمز و شهرستان بن در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

کد خبر 594079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.