صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی در کشور ما پیشتاز بوده است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی همواره در کشور ما پیشتاز بوده است.

به گزارش ایمنا، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان، با اشاره به دستاوردهای وزارت دفاع در عرصه‌های مختلف، اظهار کرد: صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی همواره در دنیا پیشتاز بوده و در کشور ما نیز چنین است.

وی افزود: عمدتاً در بخش دفاعی که به فناوری‌های نوظهور دسترسی پیدا می‌شود از آن استفاده و پس از آن به سایر بخش‌ها وارد می‌شود و بر صنعت و زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. در کشور ما هم این اتفاق رخ داده و با هدایت‌های مقام معظم رهبری، صنایع دفاعی در حوزه دانش‌بنیان جزو پیشتازان این عرصه بوده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: دانشمندان صنعت دفاعی علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه نه تنها مأیوس نشده بلکه تحقیقات نتیجه‌گرا را در دستور کار خود قرار دادند و با ایجاد ظرفیت خلق فناوری و خلق محصول، توانستند به یک ظرفیت پایدار و قابل اعتماد دست پیدا کنند که امروز ما بتوانیم به آن دست پیدا کنیم.

اسلامی تصریح کرد: به طور طبیعی این ظرفیت به قدری گسترده و مؤثر است که می‌تواند همه بخش‌ها را تحت حمایت خود قرار دهد و از سرریز فناوری آن سایر بخش‌ها بتوانند بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان گفت: من امروز از دیدن زحماتی که دوستان در صنایع گوناگون در وزارت دفاع انجام داده بودند، لذت بردم و خدا را شاکر هستم که کاملاً فعال و پیشرو هستند و امیدوارم این مسیر را با سرعت ادامه دهند و همچنان در این عرصه پیشتاز بمانند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: چشم‌انداز این حرکت حفظ تراز پیشتازی است. یعنی اگر پیشتازی نباشد و فناوری‌هایی در دنیا ظهور کند که بخش دفاعی ما آن را نشناسد و نداند و موجب غافلگیری شود، به این معنی است که مجموعه دفاعی کشور وظیفه خود را درست انجام نداده، فلذا در لبه دانش حرکت کردن یک الزام است و باید همیشه به سمت این چشم اندازه پرظرفیت و پرخروش حرکت کرد.

منبع: مهر
کد خبر 594044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.