عرضه مرغ مردار به کشتارگاه صحت دارد؟

هرگونه ادعایی مبنی بر عرضه مرغ مردار به کشتارگاه از اساس تکذیب می‌شود، طیور زنده از طیور غیرزنده داخل فارم‌ها تفکیک و به فوریت مبادرت به ارسال آن‌ها به کشتارگاه‌ها شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در جریان سیل اخیر به تعدادی از واحدهای تولیدکننده دام و طیور ضرر خسارت وارد و موجب تلف شدن دام‌ها و مرغ‌های تولیدی شد اما تمام دام‌ها و مرغ‌های واحدهای مرغداری تلف نشدند. پیرو همین موضوع و جهت مدیریت بهتر موضوع با نظارت و مساعدت همکاران دامپزشک در واحدها، طیور زنده از طیور غیرزنده داخل فارم‌ها تفکیک و به فوریت مبادرت به ارسال آن‌ها به کشتارگاه‌ها شد.

در این میان، آنچه به عنوان کلیپی تقطیع شده از یک کشتارگاه در استان اصفهان با مرغ‌های آغشته به گل ناشی از سیلاب در فضای مجازی منتشر شده و تصاویر تحرک نداشتن آن‌ها در برش کوتاه ویدئو، موجب بروز شبهه شد؛ روند طبیعی ناشی از وارد ساختن شوک به مرغ‌ها پیش از ذبح شرعی است و لازم به ذکر است ذبح این مرغ‌ها در حضور ناظر شرعی مستقر در کشتارگاه در حال انجام بوده است.

لذا هرگونه ادعایی مبنی بر عرضه مرغ مردار به کشتارگاه از اساس تکذیب می‌شود؛ کما اینکه نگهداری مرغ‌های زنده گرفتار سیلاب در آن شرایط غیرممکن نگهداری در محیطی که تأسیسات آن آسیب دیده است، به لحاظ منطقی و اقتصادی و پرهیز از حیف و میل مرغ‌های زنده و سالم واقع‌بینانه نبوده و نیست.

خسارات سیل در استان اصفهان

در پی بارش‌های اخیر و جاری‌شدن سیلاب در استان، شش هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد شده است؛ این خسارت‌ها شامل چهار هزار هکتار از اراضی زراعی، ۵۰ هکتار باغات، ۵۰۰ کلنی زنبور عسل، ۳۰ واحد دام و طیور، ۱۰ واحد پرورش ماهی و نیز قنوات، استخرهای ذخیره آب و کانال‌های کشاورزی می‌شود.

همچنین ۱,۲۲۰ رأس دام در جریان سیل اخیر در استان تلف شد. درمجموع وقوع سیلاب در اصفهان ٩٠٠ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

عرضه مرغ مردار به کشتارگاه صحت دارد؟

کد خبر 593436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.