آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۱ مردادماه؛ بدون فوتی و ۲۲۲ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ سه‌شنبه یازدهم مردادماه _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷۳ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۲ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۲۲ نفر مثبت قطعی شد که ۱۸۳ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۳۹ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی بودند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۱۷۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۳۵ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.
وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۵۵ نفر است.
درخشان تصریح کرد: اکنون ۱۳ نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.
وی گفت: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های بروجن، سامان، شهرکرد، اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در وضعیت قرمز و شهرستان بن در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

کد خبر 593344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.