لایروبی رودخانه‌های رشت با هدف جلوگیری از خسارات سیلاب احتمالی

سرپرست شهرداری رشت گفت: در پی صدور اخطاریه‌های مدیریت بحران کشور در مورد وقوع سیلاب در مناطق مختلف کشور، شهرداری رشت عملیات لایروبی دو رودخانه شهر را اجرا کرده است.

به گزارش ایمنا، مجتبی خدمت‌بین دانا با اشاره به صدور اخطاریه‌های مدیریت بحران کشور در خصوص وقوع سیلاب در مناطق مختلف کشور، اظهار کرد: عملیات اجرایی لایروبی دو رودخانه شهر با هدف جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب و آسیب به شهروندان انجام می‌شود.

وی افزود: در پی وقوع حوادث تلخ اخیر و متعاقباً صدور اخطاریه‌های مدیریت بحران کشور در مورد وقوع سیلاب در مناطق مختلف کشور، شهرداری رشت نیز در همین راستا تمهیداتی فوری اتخاذ کرده است.

سرپرست شهرداری رشت اظهار کرد: لایروبی اصلی‌ترین رودخانه‌های شهر رشت یعنی گوهر رود و زرجوب طی سالیان گذشته از دغدغه‌های اصلی شهرداری بوده است، در حالی که در این مسیر دستگاه‌های ذی‌ربط دیگری نیز مسئولیت دارند، اما شهرداری برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه مخرب ناشی از سیلاب این کار را در دستور کار خود قرار داد.

خدمت‌بین دانا، آغاز عملیات اجرایی لایروبی رودخانه‌های رشت را اقدامی بسیار مهم و در راستای رفع نگرانی و دغدغه‌های مردم و شهروندان با توجه به هشدارهای مؤکد مدیریت بحران کشور خواند و گفت: با توجه به مبحث تغییرات اقلیمی و بارش باران‌های سیل‌آسا و موسمی در تمام نقاط کشور، لایروبی رودخانه‌هایی که از بخش میانی شهر رشت و مناطق مسکونی آن عبور می‌کنند، نیازی ضروری و حیاتی است.

منبع: ایسنا

کد خبر 593222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.