ورود محموله ۹۵ هزار تنی روغن و گندم به بندر شهید رجایی

دو کشتی حامل بیش از ۹۵ هزار تن کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلوگیری کردند.

به گزارش ایمنا و به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، دو فروند کشتی اقیانوس‌پیمای حامل ۹۵ هزار و ۵۰۰ تن کالاهای اساسی در هفته گذشته در بندر شهید رجایی پهلوگیری کردند.

یکی از این کشتی‌ها حامل ۳۳ هزار تن روغن خام خوراکی است که عملیات تخلیه محموله آن آغاز شده و برای تصفیه و استحصال روغن خوراکی در حال ارسال به کارخانجات روغن‌کشی است.

یک کشتی دیگر نیز حامل ۶۲ هزار و ۵۰۰ تن گندم است که روز پنجشنبه هفته گذشته وارد آب‌های کشور شده و محموله آن در حال تخلیه از کشتی است تا پس از بارگیری به مراکز ذخیره‌سازی در سراسر کشور ارسال شود.

محموله‌های روغن خام و گندم این دو فروند کشتی از مجموع خریدهای شرکت بازرگانی دولتی ایران است که برای تأمین نیازهای اساسی کشور و تنظیم بازار کالاهای اساسی، خریداری و از طریق بندر شهید رجایی وارد کشور شده است.

گفتنی است، بندر شهید رجایی یکی از مبادی اصلی ورود انواع کالاهای اساسی به کشور است که سالیانه میلیون‌ها تن کالا از گندم، روغن خام، برنج و شکر خام از طریق این مبدأ وارد کشور می‌شود.

واردات بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی از ابتدای امسال

امید جهان‌نژادیان اظهار کرد: از آغاز امسال تاکنون ۲۱ کشتی حامل کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده که آخرین کشتی حامل روغن خام آفتابگردان است. این کشتی حامل ۹ هزار تن روغن خام آفتابگردان است که پس از تخلیه به کارخانجات استحصال روغن در سراسر کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: مجموع واردات کالاهای اساسی از بندر امام به کشور از آغاز سال تاکنون ۱۸ فروند کشتی حامل گندم و سه فروند کشتی حامل روغن خام بوده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان از واردات بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی از آغاز امسال تاکنون از طریق بندر امام (ره) خبر داد.

کد خبر 593067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.