پیشنهاد برجامی جوزف بورل در حال بررسی است

وزیر امور خارجه گفت: جوزف بورل از مجموعه دیدگاه‌های طرف‌های مختلف مذاکرات پیش‌نویس تهیه کرده است و به عنوان پیشنهاد هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به تمام طرف‌ها ارائه داده است و در پایتخت‌ها نیز در حال بررسی این پیشنهاد هستیم.

به گزارش ایمنا، حسین امیرعبداللهیان با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برجام، اظهار کرد: در چهار ماه گذشته تبادل پیام‌هایی را از طریق نماینده اتحادیه اروپا با طرف آمریکایی در موضوع لغو تحریم‌ها داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه به نقطه‌ای رسیده‌ایم که بورل از مجموعه دیدگاه‌های طرف‌های مختلف مذاکرات، پیش‌نویسی تهیه کرده و به عنوان پیشنهاد هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به تمام طرف‌ها ارائه داده است و در پایتخت‌ها نیز در حال بررسی این پیشنهاد هستیم، تصریح کرد: چارچوب مذاکرات، خطوط قرمز و هدفی که در مذاکرات دنبال می‌کنیم، روشن است و پس از اینکه دیدگاه‌ها مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت، آمادگی خود را اعلام کرده‌ایم تا در زمان تعیین شده، هیئت‌های ایران، ۱+۴ و آمریکا به طور غیرمستقیم در وین بتوانند راجع به جزئیات بیشتر، گفت‌وگوهای خود را برای پیگیری نتایج هرگونه توافقی دنبال کنند.

وزیر امور خارجه گفت: وزارت خارجه به عنوان مسئول مذاکره با حساسیت و دقت‌نظر برای احقاق حقوق ملت ایران، مذاکرات را دنبال می‌کند و برای ما مهم است که خطوط قرمز ما در توافقی که پیش رو خواهد بود، به طور کامل مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: برای رسیدن به یک توافق قوی، خوب و پایدار، جدی هستیم و اگر طرف آمریکایی واقع‌بینانه برخورد کند و انعطاف لازم را در مذاکرات احتمالی پیش رو داشته باشد، دست یافتن به توافق دور از دسترس نخواهد بود.

منبع: ایرنا

کد خبر 593009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.