وقوع سیلاب در اصفهان ٩٠٠ میلیارد تومان خسارت وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از خسارت بالغ بر ٩٠٠ میلیارد تومان ناشی از جاری شدن سیل در نقاط مختلف استان خبر داد.

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در پی فعالیت سامانه بارشی چند روز اخیر و جاری شدن سیل خساراتی به ۱۸ شهرستان استان وارد شد.

وی افزود: در این راستا ۶۰۰ میلیارد تومان در بخش کشاورزی به چهار هزار هکتار از اراضی زراعی، ۵٠ هکتار باغات، ۵۰۰ کلنی زنبور عسل، ۳۰ واحددام و طیور، ١٠ واحد پرورش ماهی و نیز قنوات و استخرهای ذخیره آب و کانال‌های کشاورزی وارد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: همچنین خسارت‌هایی به ۹۸ کیلومتر از راه‌های روستایی و جاده‌ای، ۶۱ دستگاه ابنیه فنی و پل‌ها، ۲۱۳ کیلومتر از ایل‌راه‌های عشایری، هزار و ٢٢٠ رأس دام و ۸۷۰ چادر عشایری وارد شد.

وی با اشاره به خسارت وارد آمده بر ٧۵٠ واحد مسکونی در ١٨ منطقه استان گفت: از این تعداد ۲۵۰ واحد روستایی نیاز به بازسازی و مابقی نیازمند تعمیر اساسی است.

شیشه فروش افزود: امروز همچنین بارش‌های پراکنده رگباری و جریان سیل در جاده کمشچه به اردستان گزارش شد که تردد خودروها در این مسیر توسط عوامل پلیس راه و راهداری صورت گرفت.

بنا به اعلام سازمان هواشناسی، ناپایداری و بارش‌های جوی و مخاطرات احتمالی بارندگی‌های تابستانی تا یکشنبه آتی در استان اصفهان ادامه دارد.

کد خبر 592293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.