یارانه رفاهی به بازنشستگان حداقل‌بگیر فولاد اعطا می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: قصد داریم برای بازنشستگانی که حقوق کمتری دریافت می‌کنند یارانه امور رفاهی در نظر بگیریم.

به گزارش ایمنا و به نقل از صندوق بازنشستگی فولاد، «حسین عامریان» در دیدار عمومی با بازنشستگان صندوق در سالن اجتماعات شرکت زغالسنگ البرز شرقی شاهرود ضمن تشریح اقدامات و دستاوردهای تیم مدیریتی جدید صندوق در حوزه‌های مختلف به موضوع درمان بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بازنشستگان ما در سنی هستند که نیاز به حمایت‌های درمانی دارند و موضوع درمان دغدغه آنهاست به همین دلیل سرانه درمان آن دسته از بازنشستگان فولاد که صندوق متکفل آن است را حدود ۱۰۰ درصد افزایش دادیم که در کشور و در مقایسه با سایر صندوق‌ها بی‌سابقه است.

وی افزود: سال گذشته سرانه درمان هر بازنشسته صندوق حدود ۲۷۰ هزار تومان بود که در سال جاری این عدد با افزایش حدود ۱۰۰ درصدی به ۵۰۰ هزار تومان رسیده ضمن اینکه سرانه خدمات پرستاری ۵۰ درصد و سرانه سمعک را نیز تا دو برابر افزایش دادیم.

عامریان با اشاره به نظارت و حساسیت ویژه صندوق درباره خدمات درمانی بازنشستگان در قرارداد با شرکت بیمه گر تصریح کرد: جهت رفاه حال بازنشستگان، فرانشیز درمان که یک موضوع مرسوم در همه بیمه‌های درمانی است را حذف کردیم و برای بیماران صعب العلاج نیز حمایت‌های ویژه ای را در نظر گرفتیم.

وی با اشاره به موضوع رفاهیات نیز تاکید کرد: در سالهای گذشته، عمده خواسته‌های بازنشستگان در دو موضوع همسان سازی و درمان بود و رفاهیات موضوع فراگیری در مطالبات آنها نبود. ما برای اولین بار در بودجه صندوق سرفصل جداگانه ای برای رفاهیات در نظر گرفتیم.

عامریان ادامه داد: البته موضوع رفاهیات فقط در سفر خلاصه نمی‌شود و ابعاد مختلفی دارد که تکریم بازنشستگان از این جمله است.همایش‌هایی هم که برگزار کردیم در راستای تکریم و تجلیل از بازنشستگان بوده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: هر چند در دوره کنونی مبلغ وام و شمار وام گیرندگان را افزایش دادیم اما برای افزایش مجدد مبلغ وام و تعداد وام گیرندگان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

کد خبر 591869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.