آیا احتمال شیوع آبله میمونی در میان کودکان وجود دارد؟

ایوان مالدونادو از مرکز سلامت کودکان استنفورد گفت: احتمال ابتلای کودکان به این بیماری بسیار کم است، اما دلیلی وجود ندارد که کودکان به این بیماری مبتلا نشوند.

به گزارش ایمنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (شنبه) شیوع آبله میمونی را وضعیت اضطراری بهداشت جهانی اعلام کرد، زیرا موارد ابتلاء به این بیماری روبه افزایش است و دو مورد عفونت در کودکان نیز مشاهده شده است. در حالی که اخبار مربوط به ابتلای کودکان به بیماری آبله میمونی برای والدین نگران‌کننده است، کارشناسان بر این باورند که احتمال شیوع این بیماری در میان کودکان بعید است.

دکتر ایوان مالدونادو از مرکز سلامت کودکان استنفورد گفت: احتمال ابتلای کودکان به این بیماری بسیار کم است، اما دلیلی وجود ندارد که کودکان به این بیماری مبتلا نشوند.

تا چندی پیش این طور به نظر می‌رسید که آبله میمونی بیشتر گروه خاصی از جمعیت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دکتر "آنتونی فائوچی"، مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور ایالات متحده پیش از این خاطرنشان کرده بود که اگر به اپیدمیولوژی این بیماری دقت کنید، بیشتر در میان مردانی مشاهده می‌شود که با مردان دیگر رابطه جنسی دارند اگرچه بیماری منحصراً به این افراد محدود نمی‌شود. یکی از روش‌هایی که فرد می‌تواند به آبله میمونی مبتلا شود تماس طولانی با فرد آلوده مانند تماس پوستی است.

مالدونادو افزود: فکر می‌کنم افراد باید بسیار مراقب تماس و ارتباط خود با افرادی باشند که در معرض خطر بالای ابتلاء به این بیماری قرار دارند. در حالی که برخی از بزرگسالان برای دریافت واکسن آبله میمونی اقدام کرده‌اند تا از خود در برابر این بیماری محافظت کنند، گزینه مشابهی برای کودکان وجود ندارد.

این پزشک توضیح داد: مطالعاتی در مورد تأثیر واکسن روی بزرگسالان انجام شده و داده‌های زیادی در مورد کودکان نداریم و باید داده‌های بیشتری در مورد کودکان جمع‌آوری کنیم. در حال حاضر، والدین نگران می‌توانند در صورت مشاهده علائم بثورات پوستی، لرز، تب و ورم غدد لنفاوی مراقبت‌های لازم را برای کودک خود در نظر بگیرند. همچنین از آنجایی که بیماری آبله میمونی می‌تواند از حیوانات به انسان منتقل شود، والدین باید از تماس فرزندان خود با جوندگان، میمون‌ها و حیوانات بیمار جلوگیری کنند.

به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، کودکان همچنین باید دست‌های خود را با آب و صابون بشویند، از ضدعفونی کننده‌های حاوی الکل استفاده و از افراد آلوده دوری کنند.

منبع: ایسنا
کد خبر 590567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.