کاهش ۵۰۰ گیگاوات ساعتی مصرف برق توسط مشترکان خانگی

‌مدیرعامل توانیر با اشاره به ایجاد تمرکز در بخش انتقال برق و اقدامات بی‌نظیر این بخش در سال جاری گفت: با تلاش مضاعف بخش توزیع برق کشور، تاکنون بین ۷۵۰۰ تا بیش از هشت هزار مگاوات از برنامه‌های مدیریت بار و مصرف انرژی در دوره اوج بار شبکه محقق شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، آرش کردی در نشست با مدیران عامل شرکت‌های توزیع برق، ماهیت کار صنعت برق را خدمت رسانی مناسب، بی‌بدیل و بی‌وقفه به مردم مطرح کرد.

وی با اشاره به رضایت نسبی مردم و مسئولان از عملکرد مناسب صنعت برق در ایام پرباری شبکه، ابراز امیدواری کرد: صنعت برق با ثبت یک رکورد مناسب، پیک تابستان امسال را با موفقیت پشت سر بگذارد.

مدیرعامل توانیر اظهار کرد: با توجه به وضعیت دما و احتمال افزایش بار شبکه، هرگونه قصور می‌تواند نتایج ارزشمند حاصل شده را به تلخی بدل کند. وی تجارب کسب شده مدیریت مصرف در پیک امسال را نیازمند تحلیل نقاط قوت، قابل بهبود و تدوین نقشه راه جامع برای سال‌های آتی دانست.

کردی، قیمت برق را به عنوان یک ابزار اقتصادی و ستون اصلی مدیریت مصرف برق در سایر کشورها ذکر کرد که به دلیل بی بهره بودن صنعت برق کشور از این ابزار و ارزان بودن انرژی، برنامه‌های مدیریت مصرف برق در کشور به سختی اجرا می‌شود و این موضوع اهمیت دستاوردهای صنعت برق در این بخش را دوچندان کرده است.

حمیدرضا پیرپیران، معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز در این نشست با قدردانی از تلاشگران بخش توزیع بر آمادگی صنعت برق برای رویارویی با موج گرما در روزهای پایانی هفته و لزوم تداوم اجرای برنامه‌های مدیریت بار و مصرف انرژی تاکید کرد.

وی با اشاره به عملکرد خوب شرکت‌های توزیع در حوزه مصارف روشنایی، تکمیل ظرفیت‌ها در این حوزه را مورد تاکید قرار داد و بهبود مصارف روشنایی به ویژه در کارخانه‌ها و شرکت‌های دولتی و مراکز مذهبی مانند مساجد و امامزاده‌ها را مستلزم تهیه دستورالعمل دانست. وی در پایان خواستار بررسی راهکارهای تعدیل انرژی در حوزه‌های مختلف مصرف از سوی کمیته‌های بهره‌وری انرژی و کاهش تلفات، شد.

کد خبر 590415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.