۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
گیفت کارت چیست؟

گیفت کارت (کارت هدیه) به نوعی کارت اعتباری مجازی گفته می‌شود که به طور معمول با هدف هدیه دادن، از سمت بانک‌ها، کمپانی‌ها و بسیاری از شرکت‌ها صادر شده و به‌عنوان جانشین پول نقد، برطبق میزان اعتبار خود، شرایط خرید از اپلیکیشن‌ها، سرویس‌ها و یا فروشگاه‌های آنلاین خاص را برای کاربران خود فراهم می‌سازد.

گیفت کارت (کارت هدیه) به نوعی کارت اعتباری مجازی گفته می‌شود که به طور معمول با هدف هدیه دادن، از سمت بانک‌ها، کمپانی‌ها و بسیاری از شرکت‌ها صادر شده و به‌عنوان جانشین پول نقد، بر طبق میزان اعتبار خود، شرایط خرید از اپلیکیشن‌ها، سرویس‌ها و یا فروشگاه‌های آنلاین خاص را برای کاربران خود فراهم می‌سازد.

از مهم‌ترین تفاوت‌های گیفت کارت با کارت‌های اعتباری که می‌توان به آن پرداخت این است که، گیفت کارت‌ها همانگونه که از نامشان پیدا می‌باشد، برای هدیه دادن طراحی شده‌اند و با میزان اعتبار معین، برای بکارگیری از یک سرویس خاص کاربرد دارند؛

این درحالی است که اعتبار گیفت کارت‌ها نسبت به سایر کارت‌های اعتباری، از قابلیت انتقال و یا شارژ مجدد برخوردار نمی‌باشد و همینطور به نام فرد صادر نشده و تاریخ انقضای مشخصی نیز ندارند.

گیفت کارت ارائه شده از سمت کمپانی‌های مشهوری نظیر اپل، گوگل پلی، مایکروسافت، اسپاتیفای، آمازون، پلی استیشن، ایکس باکس، ویزا کارت، مستر کارت و … از مطرح ترین و پرطرفدارترین کارت‌های هدیه امروزی می‌باشند که در کشورهای توسعه یافته‌ای همچون امریکا، به عنوان دومین هدیه محبوب بین مردم شناخته شده‌اند.

با خرید این گیفت کارت‌ها به آسانی می‌توانید پرداخت‌های درون برنامه‌ای و یا هرگونه پرداخت در سایت‌های خارجی را انجام داده و از امکانات جذاب انواع اپلیکیشن‌ها، کنسول‌های بازی و سایر سرویس‌ها بهره ببرید.

مواردی که در زمان تهیه گیفت کارت یا کارت هدیه باید در نظر داشته باشید:

در زمان خرید گیفت کارت برای استفاده در بهترین بازی‌های آنلاین، باید به نکاتی توجه کنید؛ از جایی برای خرید گیفت کارت اقدام کنید که می‌شناسید و قابل اطمینان است. از خریدن گیفت کارت از سایت‌ها ناشناس خودداری کنید. چون این احتمال وجود دارد کارت تقلبی باشد و یا از راه تقلب به دست آمده باشد.

قبل از خرید دستورالعمل آن را مورد مطالعه قرار دهید. آیا برای خرید کارت پول کافی دارید؟ اگر کارت را توسط تلفن و یا آنلاین خریداری کنید می‌توانید هزینه‌ی ارسال آن را پرداخت کنید؟ اگر شرایط و ضوابط جایی که از آن خرید می‌کنید مورد پسندتون نیست، می‌توانید از جایی دیگر خرید کنید.

توجه داشته باشید که بعد از خرید کارت چه مبلغی از حساب شما کم می‌شود.

قبل از خرید کارت آن را مورد ارزیابی قرار دهید. مطمئن شوید که هیچکدام از برچسب‌های محافظتی آن کنده نشده باشد.

مطمئن شوید که کد ۱۶ رقمی که در پشت کارت درج شده خراشیده نشده باشد و معلوم نباشد. کارت‌های آسیب دیده را به فروشنده‌ی آن برگردانید.

مراقب باشید که کارت را از صاحب اصلی آن خریداری کنید. کارت گم شده یا دزدیده شده نباشد.

شرایط مالی خرده فروش را در نظر بگیرید: اگر شما کارت را از مرکزی خریده‌اید که اعلام ورشکستگی نموده است و در حال تعطیل شدن کسب و کارش است؛ احتمال دارد کمتر از آنچه خریده‌اید کارت ارزش داشته باشد.

محل فروش کارت نزدیک یک فروشگاه باشد. احتمال دارد پیدا کردن مکان دیگری که این کارت را قبول کند، کمی سخت باشد.

ممکن است رقیبان شرکتی که اعلام ورشکستگی نموده است کارت آن را بپذیرند؛ تماس بگیرید و این شرکت‌ها را پیدا کنید.

محبوب‌ترین گیفت کارت‌های دنیا:

با توجه به تحریم بودن کشور ایران باعث شده تا بسیاری از کاربران ایرانی همواره با مشکلات پرداخت ارزی مواجه بوده و به آسانی نتوانند به خدمات و سرویس‌های کمپانی‌های بزرگی همچون اپل، گوگل، سونی و … دسترسی داشته باشند.

در این میان، انواع گیفت کارت‌ها با اعتبارهای مشخص توانسته‌اند راه حل این موضوع، به ویژه برای کاربران ایرانی باشند. در ادامه تعدادی از محبوب‌ترین گیفت کارت‌های امروزی را به شما معرفی می‌کنیم.

گیفت کارت ایکس باکس

گیفت کارت ایکس باکس، کارت هدیه‌ای می‌باشد که تمامی گیمرها با بکارگیری از کد درج شده بر روی آن، قادر خواهند بود اکانت ایکس باکس خود را شارژ کرده و به راحتی به آخرین بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت دستیابی داشته باشند.

بعد از تهیه گیفت کارت ایکس باکس، اطلاعات آن را در حساب خود ردیم کرده و تا میزان تعیین شده، اکانت خود را شارژ نمایید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که این کارت‌ها فاقد تاریخ انقضا می‌باشند و بدون محدودیت زمانی خاصی قابل استفاده خواهند بود.

همچنین می‌توانید برای سفارش گیفت کارت اپن باکس از پیمنت ۲۲ اقدام کنید

گیفت کارت پلی استیشن

گیفت کارت پلی استیشن به عنوان یکی از بهترین هدیه‌ها برای دوستان گیمر خود به حساب می‌آید.

این نوع کارت‌ها مخصوص دسترسی گیمرها و سایر کاربران به تمامی بازی‌های پلی استیشن طراحی شده است.

گیفت کارت گوگل پلی

بطور کلی تمام برنامه‌هایی که در گوگل پلی وجود دارد یا به صورت رایگان می‌باشد و یا به صورت پولی، که برای نصب و به کارگیری از اپلیکیشن‌های پولی آن، نیازمند پرداخت درون برنامه‌ای از راه ویزا کارت، مستر کارت و … خواهید بود.

از آنجایی که تمامی کاربران گوگل پلی از شرایط پرداخت ارزی برخوردار نیستند، به آسانی با استفاده از گیفت کارت گوگل پلی می‌توانند تا سقف اعتبار مورد نظر خود، به خرید از اپلیکیشن‌های گوگل از سراسر جهان بپردازند.

گیفت کارت اپل

بطور کلی به منظور استفاده از سرویس‌ها، اپلیکیشن‌ها و سایر برنامه‌های محصولات کمپانی اپل، لازم است که ازاپ استور خرید داشته باشید.

با تهیه گیفت کارت اپل، برای پرداخت هزینه اپ استور دیگر نیازی به وارد کردن شماره‌ی ویزاکارت یا مستر کارت خود نداشته و تنها با استفاده از کد درج شده بر روی گیفت کارت، به میزان اعتبار گیفت کارت، به آسانی می‌توانید حساب اپل خود را ردیم کرده و از تمامی برنامه‌ها و امکانات اپ استور به صورت بی حد استفاده کنید.

گیفت کارت اسپاتیفای

این گیفت کارت جزو یکی از مطرح ترین و محبوب ترین شرکت‌های ارائه دهنده پادکست، موسیقی و نمایش ویدیو در سراسر جهان به حساب می‌آید.

کاربران اسپاتیفای به راحتی قادر خواهند بود از این سرویس بر روی تمامی برنامه‌های مختلف از جمله ویندور، آیفون و … استفاده کنند.

از آنجایی که برای استفاده نامتناهی از این برنامه نیازمند خریداری و شارژ اکانت پریمیوم آن خواهید بود، با خرید گیفت کارت اسپاتیفای و شارژ کردن آن در سایت، به سادگی می‌توانید اعتبار کارت هدیه خود را به حساب اسپاتیفای انتقال داده از سرویس‌های نامحدود آن استفاده کنید.

با توجه به این مسئله که انجام بسیاری از تحریم‌های جهانی علیه ایران، شرایط خرید گیفت کارت‌های معتبر به صورت مستقیم را از ایرانیان سلب نموده، وجود وب سایت‌های معتبر در زمینه تهیه گیفت کارت باعث شده است که شرایط برای کاربران این حوزه آسان‌تر شود.

از جمله یکی از وب سایت‌های معتبر در زمینه گیفت کارت که در این زمینه دارای سابقه درخشانی می‌باشد، می‌توان به وب سایت پیمنت ۲۲ اشاره کرد و در صورت هر گونه راهنمایی برای تهیه گیفت کارت می‌توانید از کارشناسان خبره این مجموعه کمک بگیرید.

کد خبر 590143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.