کیفرخواست پرونده حادثه متروپل آبادان صادر شد

کیفرخواست پرونده حادثه متروپل آبادان صادر و به‌زودی جهت ادامه رسیدگی به محاکم کیفری۲ اهواز ارسال خواهد شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی تأکیدات رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی دقیق و سریع به حادثه متروپل آبادان و با پیگیری مستمر دادستان کل کشور، کیفرخواست پرونده حادثه متروپل آبادان علیه ۲۰ نفر صادر شد.

براساس این گزارش، با توجه به اهمیت موضوع و گستردگی ابعاد حادثه، این پرونده به‌صورت دقیق در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز مورد ارزیابی و کارشناسی‌های تخصصی قرارگرفته و بر این اساس کیفرخواست صادر شده است.

در این پرونده تعداد ۲۱ نفر مقصر حادثه شناخته شده‌اند که علیه ۲۰ نفر افراد مؤثر کیفرخواست صادرشده است.

در بخشی از کیفرخواست صادرشده با توجه به فوت مالک ساختمان و بر طبق تبصره ۱ ماده ۸۵ قانون آئین دادرسی کیفری درخواست پرداخت دیه به نسبت تقصیر از دادگاه محترم درخواست شده است.

تمام متهمین این پرونده در حال حاضر با قرار تأمین مناسب در بازداشت به سر می‌برند.

فروریختن ساختمان متروپل حادثه‌ای بود که ظهر روز دوشنبه دوم خردادماه ۱۴۰۱ در خیابان امیرکبیر (امیری) واقع در مرکز آبادان رخ داد و تعدادی از هم‌وطنان در این حادثه جان خود را از دست دادند.

بلافاصله پس از این حادثه حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی‌اژه‌ای دستورات ویژه‌ای را در موردبررسی ابعاد این حادثه و رسیدگی فوری صادر کرد.

همچنین دادستان کل کشور به جهت اهمیت موضوع ضمن دستور به دادستان مرکز استان به‌منظور تسریع در رسیدگی و نظارت بر پرونده، نمایندگان ویژه‌ای را از دادستانی کل کشور مأمور به انجام تحقیقات و تهیه گزارش جامع از تمام جوانب این حادثه کرد که گزارش این حادثه در ۳۰ صفحه تهیه و در اختیار رئیس دستگاه قضائی قرار گرفت.

کد خبر 589793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.