فراخوان بهزیستی برای فرزندخواندگی کودکان دارای بیماری و معلولیت

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: متقاضیان سرپرستی کودکان دارای شرایط پیگیری درمان و یا دارای معلولیت در مراکز شبه خانواده بهزیستی علاوه بر سامانه فرزندخواندگی، می‌توانند در سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۲۳۱۱ ثبت اولیه اطلاعات را انجام دهند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور سعید بابایی بابیان اینکه سالانه حدود دو هزار کودک به سرپرستی در قالب فرزندخواندگی سپرده می‌شوند، اظهار کرد: اغلب خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی خواستار پذیرش کودکان دارای سلامت کامل هستند.

۱۰۰۰ کودک دارای بیماری و معلولیت در انتظار فرزندخواندگی

وی افزود: هرچند در سال‌های اخیر آمار فرزندخواندگی کودکان دارای معلولیت و بیماری‌های خاص افزایش‌یافته است اما همچنان تعداد حدود هزار کودک دارای شرایط پیگیری درمان و یا معلولیت در مراکز شبه‌خانواده بهزیستی می‌توانند به صورت موقت و یا در قالب فرزندخواندگی به خانواده‌های واجد شرایط به سرپرستی سپرده شوند.

نحوه فرزندخواندگی کودکان دارای بیماری و معلولیت

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: متقاضیان سرپرستی کودکان دارای شرایط پیگیری درمان و یا دارای معلولیت در مراکز شبه خانواده بهزیستی علاوه بر سامانه فرزندخواندگی، در سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۲۳۱۱ امکان ثبت اولیه اطلاعات متقاضیان این حیطه فراهم است.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با ارسال نام و نام خانوادگی و استان خود آمادگی خود را اعلام کنند تا در اسرع وقت موردبررسی کارشناسان فرزندخواندگی سراسر کشور قرار گیرد و شرایط مناسبی برای انتقال کودکان از مراکز به آغوش گرم خانواده فراهم شود.

بابایی اضافه کرد: اطلاعات تکمیلی در حوزه فرزندخواندگی در سامانه ملی فرزندخواندگی به نشانی www.adoption.behzisti.net جهت بهره‌برداری متقاضیان موجود است. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ خانواده در ده سال اخیر سرپرستی کودکان دارای معلولیت یا نیازمند پیگیری درمان را برعهده‌گرفته‌اند.

کد خبر 589364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.