۴ هزار زائر از استان اصفهان در راه بازگشت به کشور/بازگشت زائران در ۱۹ پرواز تا سوم مرداد

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به تداوم پروازهای برگشتی تا سوم مردادماه، گفت: چهار هزار زائر در سال جاری از استان اصفهان به سرزمین وحی عزیمت کردند. ۲۰ کاروان مدینه اول و ۱۱کاروان مدینه دوم بودند و پروازهای بازگشتی تا بامداد سوم مردادماه، ادامه خواهد داشت.

علیرضا صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: چهار هزار زائر در سال جاری از استان اصفهان به سرزمین وحی عزیمت کردند؛ ۲۰ کاروان مدینه اول و ۱۱ کاروان مدینه دوم بودند و ۲۲۰ زائر استان چهارمحال‌وبختیاری نیز از ایستگاه پرواز اصفهان به سرزمین وحی پرواز داشتند.

وی با بیان اینکه تا این لحظه فوت هیچ زائری از استان اصفهان گزارش نشده است، افزود: کم‌سن‌ترین زائر در سال‌جاری ۱۴ ساله و بالاترین سن زائر ۶۵ سال بوده است. به علت محدودیت وضع شده از سمت کشور عربستان، هیچ فرد دارای سن بالاتر از ۶۵ سال نتوانست به مراسم حج مشرف شود.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه به طور کلی ۱۹ پرواز زائران را از سرزمین وحی به استان اصفهان بازمی‌گردانند، ادامه داد: نخستین پرواز بیست‌وششم تیرماه به استان اصفهان بازگشته است و پروازهای بازگشتی تا بامداد سوم مردادماه، ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه به علت کم بودن تعداد زائران در سال جاری مراسم حجی روان در جریان بود و زائران هیچ مشکلی در انجام مناسک حج نداشتند، تصریح کرد: قبل از عزیمت کشور عربستان توصیه کرده بود که واکسن‌های مورد تأیید شامل سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک به زائران تزریق شود.

صادقی اضافه کرد: هنگام ورود به کشور عربستان، زائران کارت تزریق سه دز واکسن کرونا که دو دز آن مورد تأیید کشور عربستان بوده است را به همراه داشتند.

وی با بیان اینکه مأموران بهداشت و درمان در فرودگاه مستقر هستند و اگر زائری دارای علائم بیماری کرونا باشد، قرنطینه شده و اجازه ارتباط با سایر افراد را نمی‌دهند، خاطرنشان کرد: توصیه‌های بهداشتی به همه مدیران کاروان و زائران شده تا در صورتی که زائری دارای علائم کرونا است، در فرودگاه شهید بهشتی خود را به مأموران بهداشت و درمان معرفی کند.

کد خبر 589183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.