به‌دلیل مصدومیت به کافا نرفتم/انحلال تیم بانوان ذوب‌آهن در شان این باشگاه نیست!

«موضوع انحلال تیم فوتبال بانوان ذوب‌آهن را شنیدم، اما رسمی نیست و ای‌کاش این اتفاق رخ ندهد. انحلال تیم فوتبال بانوان در شان باشگاه بزرگی مانند ذوب‌آهن نیست و امیدوارم مدیران باشگاه با تصمیم درستی که می گیرند، فصل آینده هم ذوب‌‍آهن را در لیگ بانوان داشته باشیم.»

به گزارش خبرنگار ایمنا، زهره کودایی ملی‌پوش خوزستانی تیم ملی بانوان کشور سال ۹۶ وارد تیم ذوب‌آهن شد و سپس مدتی در تیم سپاهان حضور داشت و دوباره از سال ۱۴۰۰ به تیم ذوب‌آهن بازگشت. کودایی از سال ۸۶ به تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسالان دعوت شد و در سال ۱۴۰۰ بعد از اینکه «مریم یکتایی» دروازه‌بان شماره یک تیم ملی به دلایل شخصی در تیم ملی حاضر نشد، وی سنگربانی تیم را برعهده گرفت.

کودایی در جریان بازی ایران و اردن با مهار دو پنالتی باعث شد تیم ملی فوتبال زنان ایران با تاریخ‌سازی به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲ صعود کنند. این گلر ملی‌پوش، این روزها درگیر درمان مصدومیت خود است و غایب بزرگ تیم کشورمان در مسابقات کاف خواهد بود. آنچه می‌خوانید ماحصل گفت‌وگوی ایمنا با این دروازه‌بان ملی‌پوش است.

در رابطه با شرایطتان بعد از پایان لیگ برتر بگویید، وضعیت چطور است؟

با توجه به اتمام لیگ، آسیب‌دیدگی داشتم که در حال انجام کارهای درمانی هستم و تا یک هفته دیگر تمرینات بدنی و توپی را آغاز می‌کنم.

علت حضور نیافتن شما در تیم ملی فوتبال بانوان برای حضور در رقابت‌های کافا مصدومیت است؟

به خاطر مصدومیتم نتوانستم با تیم ملی اعزام شوم. تمام مدارک پزشکی خود را برای فدراسیون فوتبال ارسال کردم و طبق صحبتی که با سرپرست تیم ملی داشتم، اعلام کردم به خاطر آسیب‌دیدگی نمی‌توانم تیم ملی را همراهی کنم.

بعضی حواشی به وجود آمد که به خاطر تغییر سرمربی در تیم ملی حاضر نشدید، آیا این موضوع واقعیت دارد؟

حواشی خیلی زیاد است، اما چنین چیزی نبوده و تنها دوره درمان را می‌گذرانم.

قرارداد شما با تیم فوتبال بانوان ذوب‌آهن تا چه مدت است؟

قراردادم یک فصل بود که تمام شد و درحال‌حاضر بازیکن آزاد هستم.

باشگاه ذوب‌آهن صحبتی درخصوص تمدید قرارداد نداشته است؟

لیگ به تازگی تمام شده و فکر نمی‌کنم تیم‌ها بخواهند این‌قدر زود یارگیری کنند و تنها شهرداری بم به خاطر رقابت‌های آسیایی خود را آماده می‌کند. من هم صحبتی با ذوب‌آهن نداشتم.

این روزها حواشی مبنی بر انحلال تیم فوتبال زنان ذوب‌آهن وجود دارد که باشگاه هم واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است، نظر شما در این رابطه چیست؟

باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان چندسالی است که در لیگ فوتبال بانوان تیم‌داری می‌کنند و این اتفاق مثبتی برای فوتبال بانوان است. این دو باشگاه، برند فوتبال ایران هستند که بازی کردن برای آن‌ها شرایط خاصی دارد. موضوع انحلال تیم فوتبال بانوان ذوب‌آهن را شنیدم، اما رسمی نبوده است و ای‌کاش این اتفاق رخ ندهد زیرا این دو باشگاه به پیشرفت فوتبال بانوان کمک می‌کنند. این اتفاق درخور باشگاه بزرگی مثل ذوب‌آهن نیست و امیدوارم مدیران باشگاه با تصمیم درستی که می‌گیرند، فصل آینده هم ذوب‌آهن را در لیگ بانوان داشته باشیم.

انتخابات فدراسیون فوتبال را پیش رو داریم، با توجه به اینکه عزیزی‌خادم توجه ویژه‌ای به فوتبال بانوان داشت، به نظر شما شخص جدید باید چگونه باشد؟

شرایط از نظر سفر و امکانات در دوره ریاست عزیزی‌خادم نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر بود، این فرد یکسری چیزهایی فراهم کرد تا تیم ملی در آرامش باشد و نگاه حرفه‌ای داشت. حمایت زیادی شدیم و نتیجه آن صعود برای نخستین‌بار به جام ملت‌های بود که نشان می‌دهد اگر امکانات در اختیار فوتبال بانوان قرار گیرد و حرفه‌ای باشیم، می‌توانیم نتیجه خوبی هم کسب کنیم.

درخصوص انتخابات نظر خاصی ندارم، زیرا بازیکن هستم و باید در حیطه خود صحبت کنم، اما امیدوارم هر کسی که در رأس کار قرار می‌گیرد نگاه ویژه به فوتبال بانوان داشته باشد و به فوتبال مردان هم برای جام جهانی کمک کند.

نظرتان راجع به سرمربی جدید تیم ملی فوتبال بانوان چیست؟

طبق معیار که فدراسیون داشت متأسفانه ایراندوست برکنار شد و سرمربی جدید انتخاب کردند که نظری ندارم. امیدوارم تیم در بازی‌های کافا نتایج خوبی کسب کند و با جام به ایران بازگردند.

کد خبر 588424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.