هوای اصفهان سالم است/خرازی همچنان در وضعیت ناسالم

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _جمعه بیست‌وچهارم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۸۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است، ایستگاه خرازی همچنان بر مدار نارنجی و ناسالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _جمعه بیست‌وچهارم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۸۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد ۶۹، استانداری اصفهان با شاخص ۷۳، پروین با شاخص ۷۹، رودکی با شاخص ۸۱ در وضعیت زرد (سالم) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی با شاخص ۱۱۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های، فرشادی، ورزشگاه میثاق، فیض، جی، باهنر، انقلاب، رهنان، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

درحال‌حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز شهر اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۵۷ در و مبارکه با شاخص ۷۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) و سجزی با شاخص ۱۰۷ در وضعیت نارنجی قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 588260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.