بستری ۶ زائر ایرانی در بیمارستان ایران و سعودی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر از ارائه بیش از ۸۶ هزار و ۵۷۸ مورد خدمت درمانی به زائران ایرانی در حج ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: هم اکنون شش زائر ایرانی در بیمارستان ایران و سعودی بستری هستند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سیدعلی مرعشی اظهار کرد: از ۲۶ خرداد تا عصر روز گذشته شانزدهم تیرماه، ۸۶ هزار و ۵۷۸ مورد خدمات درمانی به حجاج ایرانی توسط پزشکان جمعیت هلال احمر ارائه شده که از این تعداد، ۲۹ هزار و ۹۸۴ مورد، ویزیت در درمانگاه‌ها و پنج هزار و ۴۵۱ مورد نیز خدمات ویزیت تخصصی به زائران بوده است.

وی از بستری ۱۸۸ نفر از حجاج ایرانی از بیست و ششم خرداد تا روز گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۳۷ نفر در بخش ccu بستری شده‌اند. در حال حاضر دو بیمار در بیمارستان سعودی و چهار زائر بیمار نیز در بیمارستان هلال‌احمر بستری هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر تصریح کرد: همچنین در این مدت ۲۶ هزار و ۶۱۵ نسخه در درمانگاه‌ها و یک هزار و ۶۰۵ نسخه نیز در داروخانه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مستقر در مکه مکرمه و مدینه منوره صادر شده است.

وی افزود: آمار خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و اکو به چهار هزارو ۴۳۲ مورد رسیده است. خدمات پرستاری شامل نوارقلب، سنجش فشارخون، گچ‌گیری، تزریقات، بخیه، سرم تراپی و پانسمان هم در این مدت ۱۶ هزار و ۷۶۱ مورد بوده است.

مرعشی مأموریت‌های امداد، مددکاری و انتقال بیماران را یک هزار و۵۴۲ مورد عنوان کرد و گفت: به طور کلی ۸۶ هزار و ۵۷۸ مورد خدمت درمانی هم به زائران ارائه شده است. حال عمومی زائران ایرانی خوب است و مناسک حج با آرامش در حال انجام است.

کد خبر 586850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.