مراودات تجاری ایران و قطر روان‌سازی شود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با معاون‌نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر خواستار روان‌سازی مراودات تجاری بین ایران و قطر شد.

به گزارش ایمنا، حسین امیرعبداللهیان در دیدار با شیخ محمدبن‌عبدالرحمن‌آل‌ثانی با تشکر از تلاش‌های وزیر امورخارجه قطر در زمینه توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف، سفر مقامات عالی دو کشور به دوحه و تهران را با هدف پیگیری موضوعات مختلف در روابط مفید دانست و ضرورت پیگیری برای اجرایی شدن توافقات میان دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

وی با تاکید بر اهمیت روان‌سازی مراودات فعالان اقتصادی و مبادلات تجاری فی‌مابین، به پاره‌ای از موانع در حوزه‌های مختلف از جمله صدور روادید، مجوز اقامت برای فعالان اقتصادی و برخی مشکلات در بخش حمل‌ونقل تجاری اشاره و تلاش برای برطرف‌سازی آن را خواستار شد.

وزیر امور خارجه ایران از حسن ضیافت و تلاش سازنده دولت قطر در برگزاری نشست اخیر گفتگو برای رفع تحریم‌ها و همچنین حل برخی مشکلات در خصوص حضور کشورمان در جام‌جهانی قطر نیز تشکر و قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان همچنین در این دیدار اهمیت توسعه همکاری‌ها در کشورهای منطقه برای ایجاد ثبات و امنیت را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با ابلاغ سلام امیر قطر به رئیس‌جمهور کشورمان، ضرورت پیگیری اسناد امضا شده و توافقات صورت گرفته در سفر مقامات عالیه دو کشور را مورد تأکید قرار داد و خواستار تلاش وزارت خارجه‌های دو کشور برای فعال‌سازی اسناد و توافقات شد.

منبع: مهر

کد خبر 586550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.