رقم مالیات بر خودروهای لوکس تعیین شد

بر اساس آئین‌نامه اجرایی قانون مالیات بر خودروهای لوکس، خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول یک تا چهار درصد مالیات شده‌اند.

به گزارش ایمنا، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، آئین‌نامه اجرایی قانون مالیات بر خودروهای گران قیمت را که در جلسه یکم تیرماه سال‌جاری و با استناد به بند «ف» تبصره ۶ قانون بودجه امسال به تصویب هیئت وزیران رسیده بود را برای اجرا در تاریخ هفتم تیر ماه سال جاری به وزارت‌خانه‌های کشور، تعاون و اقتصاد ابلاغ کرد.

بر این اساس خودروهای زیر یک میلیارد تومان معاف از مالیات هستند؛ خودروهای سواری یا وانت دو کابین از یک تا یک و نیم میلیارد تومان نیز نسبت به مازاد یک میلیارد تومان مشمول یک درصد مالیات خواهند شد.

همچنین خودروهای ۱.۵ تا ۳ میلیارد تومانی نسبت به مازاد یک و نیم میلیارد تومان مشمول دو درصد مالیات می‌شوند و به خودروهای گران‌قیمت سواری و وانت دو کابین از ۳ تا ۴.۵ میلیارد تومانی هم سه درصد مالیات نسبت به مازاد سه میلیارد تومان تعلق می‌گیرند.

خودروهای لوکس بالای ۴.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد این رقم مشمول چهار درصد مالیات می‌شوند.

فراجا، وزارت کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به شناسایی مالکان خودروهای لوکس و افراد تحت تکفل آنها که خودروهای بالای یک میلیارد تومان هستند.

این پایه مالیاتی به خودروهایی که از ابتدای امسال بالای یک میلیارد تومان باشند، تعلق می‌گیرد؛ اما محاسبه مالیات آنها بر اساس قیمت روز خواهد بود که سازمان امور مالیاتی متولی محاسبه قیمت روز این خودروها تعیین شده است.

تغییر مالکیت این خودروها در دفاتر اسناد رسمی یا مراکز تعویض پلاک نیروی انتظامی بدون داشتن گواهی پرداخت مالیات متعلقه این خودروها از سامانه سازمان امور مالیاتی ممنوع است.

منبع: مهر

کد خبر 586527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.