پرداخت به‌روز مطالبات بیمه‌ای/پوشش بیمه سلامت برای درمان ناباروری

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای نخستین بار در کشور مطالبات مؤسسات و مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت پرداخت شده است.

به گزارش ایمنا، محمدمهدی ناصحی اظهار کرد: به منظور بررسی مشکلات احتمالی در بخش درمانی و پوشش بیمه‌ای در برخی نقاط گلستان به این استان سفر کردیم تا چالش‌های موجود را از نزدیک موردبررسی قرار دهیم و در این راستا نشست خوبی با صنوف پزشکی و شرکای کاری در گلستان داشتیم.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت در تمام جهات اعم از بیمه روستایی، مطب‌ها، پاراکلینیک و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به روز است، افزود: برای نخستین بار در کشور مطالبات مؤسسات و مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت پرداخت شده و نگاه ما این است که وقتی کار درست و مثبتی از سوی مؤسسات و مراکز درمانی به مردم ارائه می‌شود مطالبات آنها به موقع پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج و مزمن اشاره و تصریح کرد: این اقدام مهم برای نخستین بار در کشور در حال انجام است و امیدواریم با تشکیل این صندوق و تصویب نهایی در هیئت دولت شاهد کاهش پرداختی از جیب بیماران صعب‌العلاج باشیم.

وی بیمه همگانی را از مهم‌ترین اقدامات دولت سیزدهم برشمرد و گفت: با اجرای این طرح میزان پرداختی از جیب مردم را کاهش دادیم و سه دهک پایین جامعه به طور رایگان بیمه شدند، در این طرح بیمه شدگان به ازای بستری در بیمارستان پنج درصد و برای دریافت خدمت سرپایی ۲۰ درصد هزینه را پرداخت می‌کنند.

ناصحی به خدمات بیمه سلامت در حوزه جوانی جمعیت اشاره کرد و افزود: خدمات بیمه سلامت در حوزه جمعیت و جوانی در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اجرایی شده و زوجین نابارور می‌توانند از امکانات این بخش استفاده کنند، بیمه سلامت می‌تواند هزینه‌های درمان ناباروری را سالانه در سه نوبت پرداخت کند.

منبع: ایسنا

کد خبر 586476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.