تولیدات دارویی ما را در مقابل تهدیدها ایمن می‌کند

رئیس قوه قضائیه گفت: تولید علم و ساخت محصولات دارویی، کشور ما را در برابر تهدیدهای دشمنان ایمن می‌کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با حضور در مجموعه گروه دارویی «برکت» در استان البرز، از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

در این بازدید حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای ابتدا با حضور در ساختمان شرکت شفا فارمد، از نزدیک در جریان روند تولید واکسن کوو ایران برکت قرار گرفت.

وی در جریان این بازدید پرسش‌هایی را در زمینه شروع طرح تحقیقاتی ساخت واکسن کوو ایران برکت و استقرار و جانمایی تجهیزات برای ساخت این واکسن مطرح کرد.

اهمیت تولید واکسن بومی کرونا

رئیس قوه قضائیه، تولید واکسن بومی کرونا را از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: تولید واکسن ایرانی کرونا به جوانان ما اعتماد و قدرت بخشید و ثابت کرد که می‌توان علی‌رغم وجود محدودیت‌ها و فشارهای فراوان، یک کار بزرگ و به‌ظاهر انجام‌نشدنی را به نتیجه رساند.

پس از این بازدید، با حضور رئیس دستگاه قضا و مسئولان مجموعه گروه دارویی برکت و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، خط تولید واکسن محصولات بیولوژیک و پپتیدی شرکت بیوسان فارمد افتتاح شد.

وی پس از افتتاح این خط تولید، موضوع طب، دارو و داروسازی را مقوله‌ای دارای اهمیت دانست که بشر از ابتدای خلقت خود بدان نیاز داشته و این نیاز همچنان ادامه دارد.

تولید واکسن کرونا در مقابل فشارهای ظالمانه تحریم‌ها

حجت‌الاسلام اژه‌ای بابیان اینکه دانش و علم تولید دارو دانشی نیست که در یک مقطع زمانی کاربرد داشته باشد و در زمان دیگر به آن احتیاجی نباشد، افزود: اینکه روند تولید دارو در مجموعه گروه دارویی برکت روندی مستمر و ادامه‌دار است و مقطعی و زودگذر نیست، موضوعی دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: تولید واکسن ایرانی کرونا و نجات جان انسان‌ها از طریق تولید این دارو در دوره کوتاه با توجه به فشارهای ظالمانه تحریم‌ها علاوه بر آنکه تراز کشور ما را در دنیا بالا برد و در ردیف کشورهای بسیار پیشرفته در زمینه تولید این نوع واکسن قرارداد، بسیاری از جهانیان را نیز به شگفتی واداشت.

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: تولید علم و ساخت محصولات دارویی در حوزه‌های مختلف، برای کشور ما تولید قدرت می‌کند و این تولید قدرت، کشور ما را در برابر تهدیدات و دشمنی‌های دشمنان ایمن می‌کند.

گفتنی است، درحالی‌که عمده دانش فنی تولید محصولات بیولوژیک، پپتیدی و واکسن در اختیار تعداد کمی از کشورهای پیشرفته دنیا است، شرکت بیوسان فارمد به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان با بهره‌گیری از زیرساخت‌های تولیدی و اتکا به دانش محققان و متخصصان داخلی هم‌تراز با شرکت‌های داروسازی مطرح جهان اقدام به توسعه دانش فنی تولید این محصولات کرده است.

کد خبر 586447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.