آتش‌سوزی گسترده در بزرگراه آزادگان + جزئیات

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از آتش‌سوزی گسترده بارانداز نگهداری پالت چوبی در بزرگراه آزادگان خبر داد.

به گزارش ایمنا، جلال ملکی اظهار کرد: در ساعت ۰۲:۰۱ بامداد امروز پانزدهم تیرماه، حادثه آتش‌سوزی در یک بارانداز که مرکز نگهداری پالت‌های چوبی بود واقع در بزرگراه آزادگان، خیابان غفاری، به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه با توجه به وسعتی که از آتش‌سوزی اعلام شده بود، چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: این منطقه خارج از حوزه استحفاظی آتش‌نشانی تهران است اما طبق روال سال‌های گذشته همیشه آتش‌سوزی‌های این منطقه را آتش‌نشانی تهران پوشش می‌دهد که مربوط به بخشداری و حوزه‌های مربوط به همان ناحیه است. شهرک‌های صنعتی و انبارهای زیادی در آن محل وجود دارد اما هر چند وقت یک‌بار، آتش‌سوزی‌های کوچک و بزرگی در این محل رخ می‌دهد که ظاهراً نشان می‌دهد نظارتی بر نوع کار و فعالیت این مشاغل وجود ندارد و برخی از آتش‌سوزی‌هایی که رخ می‌دهد هزینه‌های زیادی به بار می‌آورد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: محل حادثه باراندازی به وسعت بیش از پنج هزار مترمربع بود که مقدار زیادی پالت‌های چوبی که در برخی محدوده‌ها تا ارتفاع شش یا هفت متر روی یکدیگر چیده شده بودند نیز وجود داشت. یک یا دو کانکس که محل استراحت کارگران بود نیز در محل دیده می‌شد.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰۰ متر از این پالت‌ها که کاملاً به یکدیگر پیوسته بودند و فاصله کمی داشتند شعله‌ور شده بودند، تصریح کرد: زمانی که فاصله مناسب بین پالت‌ها وجود نداشته باشد آتش به سرعت گسترش پیدا می‌کند. این حریق نیز به سرعت در حال گسترش بود که آتش‌نشانان از چند طرف عملیات خود را آغاز کرده و حریق را تحت کنترل درآوردند. عوامل آتش‌نشانی چهاردانگه نیز در محل حاضر شدند.

ملکی ادامه داد: این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت و با جداسازی سریعی که در همان دقایق اولیه صورت گرفت حریق محاصره و از سرایت به بخش‌های دیگر و سایر انبارها جلوگیری شد. در ساعت ۰۳:۲۱ عملیات آتش‌نشانان تهران به پایان رسید و برای ایمن‌سازی و لکه‌گیری محل، عملیات به آتش‌نشانان چهاردانگه تحویل داده شد.

منبع: ایلنا

کد خبر 586391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.