آخرین وضعیت ارائه خدمات درمانی به حجاج ایرانی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: تیم‌های پزشکی و درمانی هلال‌احمر ایران در عربستان سعودی تا امروز بیش از ۲۴ هزار مورد ویزیت تخصصی و عمومی به زائران ایرانی حج تمتع ارائه داده‌اند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سیدعلی مرعشی در تشریح خدمات درمانی ارائه شده به زائران ایرانی حج تمتع در کشور عربستان و توسط مجموعه پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر، اظهار کرد: از روز بیست‌وششم خرداد تا پایان روز گذشته، دوازدهم تیرماه درمجموع ۱۹ هزار و ۵۶۶ مورد ویزیت زائران در مطب‌ها و مجموعه‌ها و ۴۸۷۰ مورد ویزیت تخصصی به زائران ایرانی ارائه شده است.

وی افزود: در بازه زمانی یاد شده ۱۱۵ مورد بستری زائران بیمار را در مکه مکرمه و مدینه منوره داشته‌ایم و ۲۹۵۵ مورد نیز خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی و سونوگرافی در مکه و مدینه به زائران ایرانی ارائه شده است؛ همچنین ۱۱ هزار و ۳۸۷ مورد خدمات پرستاری، ۱۶ هزار و ۳۲۵ مورد نسخ درمانگاه‌ها و ۱۱۲۹ مورد نیز نسخ بیمارستانی بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه حال عمومی زائران ایرانی خوب و شرایط تاکنون مناسب بوده است، افزود: در مجموع در ۱۸ روز گذشته ۵۷ هزار و ۵۰۲ مورد خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی خانه خدا در کشور عربستان ارائه شده است.

وی از حضور کارشناسان بهداشت محیط مرکز پزشکی و انجام بازرسی‌های بهداشتی به‌صورت شبانه‌روزی برای بهبود سلامت بهداشتی و درمانی زائران خبر داد.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر شب گذشته با هدف کمک در عملیات پزشکی حج و بازدید از مجموعه درمانی هلال‌احمر ایران در مکه مکرمه و مدینه منوره از جمله بیمارستان هلال‌احمر و مطب‌ها و درمانگاه‌های این جمعیت وارد عربستان شد.

کد خبر 585975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.