افزایش قیمت بلیت هواپیما قابل قبول نیست

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نرخ گذاری ارزی بلیت هواپیما برای مسافران خارجی گفت: متاسفانه با این اقدام قیمت بلیت هواپیما در برخی از مسیرها بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته و این وضعیت اصلاً قابل قبول نیست.

به گزارش ایمنا، کمال علیپور با اشاره به اقدام سازمان هواپیمایی برای نرخ‌گذاری ارزی بلیت هواپیما برای اتباع خارجی، اظهار کرد: افزایش قیمت بلیت هواپیما برای اتباع خارجی از نظر بنده کار اشتباهی است، اصلاً هماهنگی‌هایی در این حوزه صورت نگرفته است، اینکه قیمت واقعی بلیت از گردشگر خارجی گرفته شود مشکلی با قوانین ندارد، اما اینکه با مدیریت نادرست این اقدام روی قیمت پروازهای داخلی تأثیر گذاشته و برای مردم خود کشور نیز افزایش قیمت چشم‌گیری را رقم بزند قابل قبول نیست.

وی گفت: اینکه با تعیین نرخ دلاری پرواز اتباع خارجی برای کشور دردسر بسازیم، قابل قبول نیست. این اقدام از نظر ما اشتباه بوده است؛ معتقدم که قیمت بلیت‌های داخلی باید برای مسافران داخلی و خارجی یکسان باشد. از سوی دیگر قطعاً این تصمیم مشکلاتی برای جذب گردشگر نیز ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این افزایش قیمت بلیت هواپیما اصلاً منطقی نیست و نوسانات شدیدی را در بازار ایجاد کرده است. رصدی بر قیمت بلیت‌ها داشتم و دیدم که قیمت برخی از مسیرها ۱۰۰ برابر افزایش یافته است. اصلاً منطقی در این کار وجود ندارد. کمیسیون عمران این موضوع را با جدیت دنبال خواهد کرد و جلسات کمیسیون عمران برای کنترل این وضعیت ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا

کد خبر 585519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.