تصمیمات جدید شورای عالی بورس اعلام شد

جلسه هفته گذشته شورای‌عالی بورس با حضور وزیر اقتصاد، وزیر صنعت معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر اعضای شورا برگزار شد و این جلسه با پنج تصمیم و مصوبه به پایان رسید.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، در جلسه هفته گذشته شورای عالی بورس، نخست گزارشی از آخرین وضعیت بازار سرمایه و صنایع بورسی و تأثیر تصمیمات وزارت نیرو درباره مدیریت مصرف برق بر صنایع مطرح و مقرر شد وزیر اقتصاد با هماهنگی وزیر صنعت، طی مکاتباتی با وزارت نیرو و هیئت دولت، پیگیر اتخاذ تصمیمات مناسب جهت مدیریت تخصیص برق صنایع در هفته‌های اوج مصرف برق باشد.

در ادامه تصمیماتی درباره نحوه مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر بورسی و غیربورسی سهام عدالت اتخاذ شد تا فرایند افزایش سرمایه این شرکت‌ها تسهیل و تعیین تکلیف شود.

در این جلسه اصلاحات پیشنهادی سازمان بورس اوراق بهادار در دستورالعمل معاملات کالا و اوراق بهادار قابل معامله در بورس انرژی و ایجاد امکان انجام معاملات گواهی صرفه‌جویی انرژی به تصویب رسید.

در راستای حفظ حقوق سهامداران حقیقی و حقوقی مقرر شد مبالغ جرایم مندرج در ماده ۱۴ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی که متوجه ناشران اوراق بهادار، نهادهای مالی و تشکل‌های خودانتظام و نیز مدیران آن‌هاست، متناسب با شاخص تورم اعلامی بانک مرکزی تعدیل و جهت تصویب به هیئت دولت پیشنهاد شود. براساس قانون، کف و سقف جرایم هر سه سال یک بار با پیشنهاد شورای عالی بورس در هیئت وزیران به تصویب می‌رسد.

همچنین در جدیدترین جلسه شورای عالی بورس، به پیشنهاد «علی صالح‌آبادی» رئیس کل بانک مرکزی و با تصویب اعضای شورای عالی بورس، مقرر شد گواهی سپرده خرید سکه طلا طرح امام، پس از تأیید کمیته فقهی سازمان بورس به عنوان ابزار مالی در بازار سرمایه پذیرفته و درج شود.

کد خبر 585420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.