هوای اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس/۵ ایستگاه بر مدار قرمز آلودگی

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _شنبه یازدهم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۱۴۴ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _شنبه یازدهم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۴۴ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

ایستگاه استانداری با شاخص ۱۵۳، باهنر با شاخص ۱۵۴، پروین با شاخص ۱۵۱، جی با شاخص ۱۵۷، خرازی با شاخص ۱۶۷ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۳۴، رودکی با شاخص ۱۳۹، فرشادی با شاخص ۱۴۷، فیض با شاخص ۱۱۹و ورزشگاه با شاخص ۱۲۳ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، رهنان، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

درحال‌حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز شهر اصفهان، شاهین‌شهر، مبارکه و سجزی است که شاخص کیفی هوای سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۹۸، مبارکه با عدد ۹۱ در وضعیت هوای سالم (زرد) و شاهین‌شهر با شاخص ۱۰۸ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) ثبت شد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 585414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.