ضرب‌الاجل یک هفته‌ای برای مدیریت سگ‌های ولگرد

فرماندار قم گفت: ظرف یک هفته آینده باید وضعیت سگ‌های ولگرد در منطقه دامشهر به نحو مطلوب مدیریت شود.

به گزارش ایمنا، عباس ذاکریان اظهار کرد: وظیفه مدیریت سگ‌های ولگرد در محدوده حریم شهری برعهده شهرداری، در سطح روستاها بر عهده دهیاری‌ها، و در محدوده‌های مسقف و بسته مانند شهرک‌های صنعتی و واحدهای دامپروری بر عهده مالکان است و در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای در یکی از مکان‌ها باید یکی از این سه گزینه پاسخگو باشند.

وی افزود: مجموعه مدیریت استان در خصوص اجرا نشدن مصوبات جلسات مرتبط با مدیریت سگ‌های ولگرد هیچ‌گونه اغماضی نخواهد داشت و مسئله ممنوعیت اسکان خانواده‌ها در منطقه دامشهر قم باید با جدیت دنبال شود.

فرماندار قم گفت: غذا دادن به سگ‌های ولگرد طبق مصوبات استانی در داخل حریم شهر ممنوع است و انجمن‌ها وگروه‌های حامی حیوانات به همراه سایر مردم صرفاً در سایت ویژه البرز می‌توانند به این حیوانات خوراک دهند.

وی ادامه داد: ضعف در مدیریت سگ‌های ولگرد به بهانه کمبود و یا نبودن بودجه به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست و نمی‌توان از کنار امنیت و آرامش روانی مردم به‌خاطر بعضی از توجیه‌های دستگاهی عبور کرد.

فرماندار قم گفت: تمام عواقب و مشکلات احتمالی سگ‌های صاحب‌دار و توله‌های آن بر عهده مالکان آن است و این افراد ملزم به شناسنامه‌دار کردن توله‌ها و ارائه گزارشی از آخرین وضعیت آن‌ها هستند؛ در صورت بروز هرگونه مشکلی در این خصوص باید مدیران واحدها پاسخگو باشند.

در پی قربانی شدن دومین کودک بر اثر حمله سگ‌های ولگرد در منطقه دامشهر عصر دیروز جلسه فوق‌العاده کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل در محل فرمانداری قم برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد خبر 585369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.