بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

وریا غفوری بازیکن فوتبال در پست مدافع راست در ۲۹ شهریور ۱۳۶۶ در شهر سنندج کردستان است و از سال ۱۳۸۹ فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه پاس همدان شروع کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، وریا غفوری بازیکن فوتبال در پست مدافع راست در ۲۹ شهریور ۱۳۶۶ در شهر سنندج کردستان است. وی از سال ۱۳۸۹ فوتبال حرفه‌ای خود را در باشگاه پاس همدان شروع کرد و سپس در تیم‌های شهرداری تبریز، نفت تهران، سپاهان اصفهان و استقلال توپ زده است. غفوری در لیگ گذشته برای باشگاه فوتبال استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کرد و بازوبند کاپیتانی را به بازو داشت.

زندگینامه وریا غفوری

وریا غفوری، کاپیتان پیشین تیم استقلال تهران، در شهر سنندج استان کردستان متولد شد. وریا یک اسم کردی به معنی هوشیار و زرنگ است و این نام را پدرش برایش انتخاب کرده است. وریا در محله موارک آباد، پای کوه آبیدر سنندج بزرگ شده است. پدر وریا غفوری از آن جایی که خودش درس نخوانده و خیلی سختی کشیده بود، با فوتبال بازی کردن او مخالف بود و دوست داشت پسرش درس بخواند و یک شغل مناسب داشته باشد، اما عشق به فوتبال و استقلال در نهایت وریا را به دنیای فوتبال وارد کرد. وریا غفوری سابقه بازی در تیم بزرگی چون سپاهان اصفهان را نیز در کارنامه خود دارد و هم اکنون یکی از بازیکنان محبوب تیم استقلال است. وریا غفوری از فوتبالیست‌های اهل سنت ایران است.

شروع فوتبال با پیکان

وریا غفوری فوتبال را به صورت مبتدی در تیم جوانان توحید سنندج شروع کرد سپس مدتی در تیم اصناف قروه بازی کرد. وریا غفوری در سال ۱۳۸۲ در تست جوانان پیکان به تهران رفت و قبول شد اما به دلیل نداشتن خوابگاه، وریا مجبور به بازگشت به سنندج شد.

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

حضور وریا غفوری به تیم ملی جوانان

وریا غفوری در سال ۸۳ بدون داشتن تیمی در تست جوانان تیم ملی قبول شد و در بازهای آسیایی به میدان رفت در همان سال نیز عضو باشگاه پاس در مقطع امید و جوانان شد.

سربازی وریا غفوری در تیم پاس

وریا غفوری بعد از انتقال پاس تهران به همدان رفت و سربازی‌اش را در همین تیم گذراند و تا سال ۱۳۸۸ در این تیم بازی کرد.

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

همسر و فرزندان وریا غفوری

وریا غفوری با مونا اردلان ازدواج کرده و یک پسر بنام رادین و یک دختر بنام بارین دارند.

لقب وریا غفوری

لقب وریا غفوری در دنیای فوتبال ببر کرد کوهستان است.

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

وریا غفوری در سپاهان

در ژوئیه در سال ۹۲ وارد سپاهان اصفهان شد و تا پایان سال ۹۴ در این تیم توپ زد. وی با سپاهان به قهرمان لیگ برتر رسید.

گل وریا غفوری به استقلال

وریا غفوری در زمانی که در تیم نفت تهران بازی می‌کرد و شاید نمی‌دانست قرار است روزی به استقلال برود، دروازه سید مهدی رحمتی را با یک سوپر گل باز کرد.

وریا غفوری در استقلال

وریا غفوری در آغاز فصل نقل و انتقالات تابستانی ۹۶–۱۳۹۵ با قراردادی دو ساله به تیم استقلال پیوست. غفوری در اولین فصل حضورش در استقلال، عملکرد خوبی نداشت و با مصدومیت‌های زیادی روبه‌رو شد که باعث شد در اکثر بازی‌ها نیمکت نشین شود به همین علت شایع شد که وریا در لیست مازاد استقلال قرار گرفته و در فصل آینده در تیم نخواهد بود. وی در سال ۹۷ با تمدید یک ساله قرارداد خود ۱.۷ میلیارد تومان دست مزد دریافت کرد.

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

وریا غفوری در فصل ۱۳۹۶- ۱۳۹۷

وریا غفوری در فصل ۱۳۹۶- ۱۳۹۷ با همراهی بازیکن و مربی وقت استقلال شفر، موفق به نشان دادن استعداد خود در فوتبال شد. نخستین گل وریا غفوری به بازی با صنعت نفت آبادان اختصاص دارد. این گل سبب افتخار آفرینی برای استقلال شد. شوت گل وریا غفوری به محسن کریمی کیاسری برخورد کرد و گل به نام وریا ثبت نشد. گل دوم وریا غفوری به بازی در شهرآورد هشتاد ششم پایتخت در برابر پرسپولیس اختصاص دارد. در طی این گلزنی، وریا غفوری به بازیکن محبوب میان هواداران باشگاه استقلال مبدل شد.

وریا غفوری و محرومیت به‌خاطر قلیان

وریا غفوری به همراه محسن مسلمان، پیش از دربی ۸۵ در آبان سال ۱۳۹۶ از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، به دلیل کشیدن قلیان تا اطلاع ثانوی محروم شدند. غفوری در مصاحبه‌ای گفته بود که تصاویر منتشر شده از او فتوشاپ است و چیزی درباره محرومیت نشنیده است.

وریا غفوری و اولین تجربه کاپیتانی

وریا غفوری در فصل ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ در مسابقه استقلال و سپاهان، برای نخستین بار در هفته دهم بازو بند کاپیتانی استقلال را بست و سپس به عنوان کاپیتان چهارم باشگاه استقلال انتخاب شد.

وریا غفوری برای حضور در فصل ۱۳۹۸- ۱۳۹۹ قرار داد خود را با باشگاه استقلال تمدید کرد. در این فصل، سه کاپیتان استقلال از تیم جدا شدند. لذا وریا غفوری به عنوان کاپیتان اول باشگاه استقلال شناخته شد.

گل وریا غفوری به الریان

وریا غفوری در سی و هفتمین دوره مسابقات باشگاهی، در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ میلادی، در طی بازی با الریان، با زدن توپ در دروازه، سبب افتخار آفرینی برای ایران در برابر قطر شد. وی در بازی بعدی در مقابل الهال عربستان، موفق به گل زنی شد.

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

گل وریا غفوری به پرسپولیس

وریا در شهرآورد ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ توانست در بازی دربی استقلال و پرسپولیس گل پیروزی بخش استقلال را در دقیقه ۴۵ به ثمر برساند تا به اوج محبوبیت در بین طرفداران این تیم برسد.

وریا غفوری در تیم ملی فوتبال

وریا غفوری از سوی کارلوس کی‌روش در سال ۱۳۹۳ به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد و در بیشتر اردوهای تیم ملی حضور داشت. وریا غفوری در تمامی بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ به صورت فیکس در زمین حضور داشت و یکی از بازیکنان تأثیر گذار تیم ملی در آن دوره از مسابقات بود.

خط خوردن وریا غفوری از تیم ملی

پیش از جام جهانی ۲۰۱۸، کی‌روش سرمربی تیم ملی یک هفته پس از اعلام ۳۵ نفر تیم ملی، فهرستی ۲۴ نفره را منتشر کرد که در میان خط‌خوردگان نام وریا غفوری هم دیده می‌شود و باعث اعتراضات زیادی در فضای مجازی شد و واکنش افراد زیادی را برانگیخت، به طوری که کنفدراسیون آسیا ایران را برای خط زدن وریا از تیم ملی ایران را به پرداخت ۱۰۰ هزار دلار محکوم کرد. وریا این مبلغ را به خیریه کودکان ایران زمین هدیه داد. کی‌روش، دقایقی قبل از ترک ایران به سوی ترکیه گفت تغییر پست وریا غفوری در خط خوردنش از تیم ملی تأثیر داشته‌است.

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

حضور وریا غفوری در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹

وریا غفوری برای حضور در جام ملت‌های ۲۰۱۹ توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی کشور دعوت شد و در آن مسابقات به میدان رفت.

وریا غفوری و کرونا

وریا غفوری، بازیکن تیم استقلال، در اواسط تیرماه ۹۹ هم زمان با چند نفر از هم تیمی‌هایش به کرونا مبتلا شد و مدتی را در قرنطینه گذراند. تصویری که وریا از خودش در قرنطینه منتشر کرد واکنش‌های احساسی بسیاری از هواداران فوتبال را در پی داشت.

ماشین وریا غفوری

وریا غفوری و ماشین ماشین‌هایش در فضای مجازی واکنش‌های بسیاری را در برداشته است. یک بار باشگاه استقلال به این علت که پول نقد برای پرداخت قرارداد وریا نداشت، یک دستگاه خودروی BMW ۲۰۱۸ به او داد. وریا غفوری، ملی پوش سابق تیم ملی ایران، پیش از این نیز در دیدار پرسپولیس و ملوان در سال ۹۳، آخرین خودروی تولیدی شرکت مدیران خودرو را از مدیرعامل این شرکت به عنوان یکی از پدیده‌های فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا گرفته بود.

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

بخشی از افتخارات وریا غفوری

  • نایب قهرمانی در ۲۰۲۰- ۲۰۲۱
  • لیگ برتر خلیج فارس در ۲۰۱۴ – ۲۰۱۶
  • جام حذفی فوتبال ایران در ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸
  • بهترین مدافع راست لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸
  • بازیکن ماه ۹۰ در بهمن و اسفند ۱۳۹۶
  • بهترین مدافع راست سال نوروز فوتبالی در سال‌های ۱۳۹۵، ۱۳۹۶، ۱۳۹۷، ۱۳۹۸، ۱۳۹۹

بیوگرافی وریا غفوری از کاپیتانی تا علت جدایی از استقلال+عکس

علت جدایی وریا غفوری از استقلال

وریا غفوری از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود که منتظر تماس مسئولان باشگاه برای تمدید قرارداد است اما مسئولان استقلال هربار به دلایلی از پاسخ صریح به این درخواست وریا غفوری دوری کردند و در نهایت اعلام شد که تماس با وی برای تمدید قرارداد به تصمیم ریکاردو ساپیتنو سرمربی جدید استقلال، بستگی دارد.

وریا غفوری نیز که به دلیل عدم تماس مسئولان استقلال، ناراحت شده بود و نگران آینده فوتبالی‌اش شده بود تصمیم به جدایی از استقلال گرفت.

هنوز مقصد وریا غفوری برای لیگ پیش رو مشخص نیست اما تیم فولاد خوزستان به عنوان اصلی‌ترین مقصد وی به حساب میاید.

کد خبر 585318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.