استان اصفهان جزو ۵ استان با سواد کشور است

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان جزو پنج استان با سواد کشور است، گفت: نرخ سوادآموزی در این استان ۹۸.۲ درصد است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، روح الله خزایی امروز _چهارشنبه هشتم تیرماه_ در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح سنجش و غربالگری دانش‌آموزان بدو ورود، اظهار کرد: ۱۰۵ هزار ۹۰ هزار دانش‌آموز بدو ورود و پیش دبستانی در استان اصفهان در این طرح سنجش و غربالگری می‌شوند که برای انجام این کار ۷۲ پایگاه الف، ب، ج در استان اصفهان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: تاکنون یک هزار و ۸۲۰ نفر در سامانه طرح سنجش و غربالگری دانش‌آموزان بدو ورود ثبت‌نام کرده‌اند که قرار است در این پایگاه‌ها قد، وزن، بینایی دانش‌آموزان مورد سنجش قرار گیرند و دانش‌آموزان با نیاز ویژه به مدارس ویژه خود هدایت می‌شوند.

نرخ بی سوادی در استان اصفهان کمتر دو درصد است

نسرین باباپور، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه این نشست اظهار کرد: در حال حاضر نرخ باسوادی استان اصفهان ۹۸.۲ درصد است که در سال ۹۵ این نرخ بالغ بر ۸۶.۶ درصد بود.

وی افزود: استان اصفهان جزو پنج استان با سواد کشور است که در حاضر تنها مشکلی که در سوادآموزی استان وجود دارد، دو درصد باقیمانده است که هنوز بی‌سواد هستند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: گروه هدف سوادآموزی رنج سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است که با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر افزایش سوادآموزی در کشور رنج سنی به ۱۰ تا ۶۰ سال تغییر پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: با تغییر رنج سنی سوادآموزی استان اصفهان باید ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر را تحت پوشش سواد آموزی قرار دهد، با توجه به اینکه اکثر آموزش دهنده سوادآموزی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول و جذب این اداره شده‌اند، قرار است از ظرفیت حوزه علمیه و بسیج به عنوان آموزش دهنده استفاده شوند.

کد خبر 585022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.