قتل مدیر ساختمان در دعوای زن و شوهر

قتل مدیر ساختمان در دعوای زن و شوهر، توقیف یک خودرو با جریمه بالای ۱۳۰ میلیون، بازداشت عامل شهادت سرگرد رسول طالبی، ادعای زن معتاد از ربودن دختر خردسال، دستگیری عامل کلاهبرداری از سه هزار نفر و قتل دو دختر خردسال توسط مادر را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید:

به گزارش خبرنگار ایمنا، بیست‌وهفتم خرداد سال جاری گزارش مرگ مرد ۶۲ ساله‌ای در یک مجتمع مسکونی در پی درگیری با یکی از اهالی ساختمان در محدوده شهرک ناس فردیس کرج به اداره پلیس گزارش شد. بلافاصله تیمی از کارآگاهان جنایی در محل جنایت حضور یافتند و با جسد مرد میانسال روبه‌رو شدند.

نتیجه معاینات اولیه نشان می‌داد وی در اثر ضربه‌ای که به سرش وارد شده، جان باخته است. به دستور بازپرس کشیک قتل، جسد مرد میانسال به پزشکی قانونی منتقل شد و در گام بعد کارآگاهان تحقیقات میدانی خود را شروع کردند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس البرز، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌داد مردی ۳۸ ساله عامل این قتل بوده است.

ضارب که در همان صحنه اولیه خودش را به پلیس معرفی کرده بود در اظهارات خود به درگیری با مقتول اعتراف کرد.

متهم گفت: من و همسرم مدتی بود با هم اختلاف داشتیم، روز حادثه هنگامی که می‌خواستم وارد ساختمان شوم نگهبان مانع ورود من شد و وقتی دلیل کارش را پرسیدم او گفت به دستور مدیر ساختمان این کار را انجام داده‌ام، گویا همسرت خواسته که تو را به داخل ساختمان راه ندهند.

من که به شدت از این کار همسرم عصبانی شده بودم، به زور وارد ساختمان شدم و به سراغ مدیر ساختمان رفتم تا بدانم قضیه از چه قرار است. وقتی به او رسیدم آنقدر عصبی بود که با او درگیر شدم و در جریان زد و خورد او را هل دادم که ناگهان افتاد و سر او به زمین برخورد کرد و بیهوش شد. من اصلاً قصد کشتن او را نداشتم و به خاطر درگیری‌ای که با همسرم داشتم ناخواسته این اتفاق رخ داد و حالا به شدت پشیمانم.

به دنبال اظهارات مرد جوان وی به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

توقیف یک خودرو با جریمه بالای ۱۳۰ میلیون

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمال استان فارس، اظهار کرد: سواری پژو ۲۰۶ سفید رنگ با تخلفات حادثه‌ساز و خلافی بالای ۱۳۰ میلیون ریال در محور شیراز - سپیدان در (محدوده قلات) توسط تیم گشت پلیس راه متوقف و به پارکینگ دلالت داده شد.

بازداشت عامل شهادت سرگرد رسول طالبی

سردار احمد طاهری، اظهار کرد: سوم دی‌ماه سال ۹۶ در پی شهادت سرگرد رسول طالبی از مأموران هنگ مرزی شهرستان سراوان، در درگیری با اشرار و قاچاقچیان مسلح موادمخدر که منجر به کشف مقادیری مواد افیونی و هلاکت دو نفر از اشرار مسلح شد؛ مراتب شناسایی و دستگیری دیگر متهمان متواری و عوامل اصلی دخیل در شهادت این مأمور جان بر کف مرزبانی به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، افزود: در این راستا با تلاش شبانه روزی پلیس یکی از متهمان اصلی دخیل در شهادت سرگرد طالبی شناسایی شد و با توجه به متواری و مجهول‌المکان بودن او تلاش مأموران برای به دام انداختن وی ادامه یافت.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده در جریان تحقیقات تخصصی خود به سرنخ‌هایی از زندگی مخفیانه متهم مذکور در شهرستان خاش دست یافتند و در نهایت با تلاش مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان خاش، پس از هشت ماه رصد اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت، مخفیگاه متهم در یکی از روستاهای آن شهرستان شناسایی و در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد.

وی با اشاره اعتراف شرور دستگیر شده به شهادت این مأمور مرزبانی و معرفی او به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه این شرور فراری یک قبضه سلاح کلاشینکف با چهار تیغه خشاب و ۲۵ فشنگ جنگی کشف شد.

ادعای زن معتاد از ربودن دختر خردسال

زنی معتاد درحالی‌که چاقو به‌دست داشت در حوالی میدان رازی به سمت دختربچه هشت ساله‌ای که با برادرش داخل کوچه در حال بازی بود حمله کرد. او چاقوی میوه‌خوری را زیر گلوی دختر هشت ساله گذاشت و قصد ربودن وی را داشت.

برادر ۱۰ ساله دختر با دیدن این صحنه به سمت زن ناشناس رفت و با او درگیر شد. زن که حالت عادی نداشت، دختر خردسال را روی زمین می‌کشید و قصد داشت او را با خودش ببرد که اهالی محل با شنیدن فریادهای کمک‌خواهی پسربچه در جریان ماجرا قرار گرفتند و برای نجات دختربچه و بازداشت زن گروگان‌گیر دست به‌کار شدند.

اهالی محل و رهگذران موفق شدند زن گروگان‌گیر را بازداشت کنند و دختر هشت ساله را بی‌آنکه آسیبی به او برسد، نجات دهند. در این شرایط گزارش این حادثه به پلیس اعلام شد و مأموران با حضور در محل زن گروگان‌گیر را بازداشت کردند. خواهر و برادر نیز که به‌شدت از این اتفاق ترسیده بودند تحویل خانواده‌هایشان شدند.

زنی که به اتهام گروگانگیری بازداشت شده ۴۵ ساله است و اعتیاد شدیدی به موادمخدر دارد. او هنگامی که پیش روی قاضی عظیم سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت ادعای عجیبی را مطرح کرد و انگیزه خود را از کودک‌ربایی دستگیری توسط پلیس عنوان کرد.

دستگیری عامل کلاهبرداری از سه هزار نفر

سردار علیرضا لطفی، اظهار کرد: در پی کلاهبرداری‌های میلیاردی رمزارز از شهروندان موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از سربازان گمنام امام زمان (عج) سازمان اطلاعات فراجا قرار گرفت.

جانشین سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی، افزود: در گام نخست، مأموران سازمان اطلاعات فراجا تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند و در بررسی‌ها متوجه شدند متهم در فضای مجازی با خرید و فروش صوری رمزارز از سه هزار نفر به ارزش صدها میلیارد تومان در نقاط مختلف ایران کلاهبرداری کرده و متواری شده است.

جانشین سازمان اطلاعات فراجا تصریح کرد: بنابر حساسیت موضوع مأموران اطلاعات سازمان فراجا وارد عمل شدند و با رصدهای اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهم متواری را در استان تهران شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه متهم چندین ماه متواری و تحت تعقیب دیگر ضابطان قضائی قرار داشت، ادامه داد: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه سربازان گمنام سازمان اطلاعات فراجا پس از دریافت این اطلاعات مهم با کسب مجوزهای لازم قضائی راهی محل مورد نظر شدند و در یک عملیات منسجم متهم را دستگیر کردند. با دستور مقام محترم قضائی متهم برای سیر مراحل قانونی راهی زندان شد و تحقیقات گسترده در رابطه با پرونده جهت کشف جرایم احتمالی ادامه دارد.

قتل دو دختر خردسال توسط مادر

یکشنبه _پنجم تیرماه_ مرد جوانی نزد پلیس عنبرآباد واقع در استان کرمان رفت و از مفقود شدن همسرش به همراه دو دختر یک و سه ساله‌اش خبر داد و اظهار کرد: چند ساعت قبل با همسرم بر سر مسئله‌ای پیش پا افتاده جر و بحث کردیم و او ناراحت شد و دست بچه‌ها را گرفت و از خانه بیرون رفت. فکر می‌کردم بعد از چند ساعت آرام شود و برگردد، اما هرچه صبر کردم همسر و فرزندانم به خانه برنگشتند. از طرفی هیچ‌کس هم از آن‌ها خبر ندارد و معلوم نیست چه بلایی بر سرشان آمده است.

در این شرایط بود که مشخصات زن گمشده و دو فرزند خردسالش در اختیار پلیس قرار گرفت و تلاش‌ها برای یافتن آن‌ها آغاز شد. در همین حال از آنجا که ممکن بود حادثه‌ای برای این مادر و دخترانش اتفاق افتاده باشد، ماجرا به هلال‌احمر نیز گزارش شد. در این میان مأموران پلیس با بررسی مسیر زن جوان پی بردند که او کمی آن طرف‌تر از خانه همراه فرزندانش سوار یک خودرو شده است. به همین دلیل مأموران راننده این خودرو را احضار کردند تا از سرنوشت و مقصد زن جوان مطلع شوند.

این راننده به مأموران گفت: زن جوان و دو دختر خردسالش در خیابان بودند که من آن‌ها را سوار ماشینم کردم. زن در بین راه شروع به درد دل کرد و از مشکلات خانوادگی‌اش برایم گفت و کمی آن طرف‌تر هم پیاده شد. نمی‌دانم مقصد آنها کجا بود، اما چیزی که فهمیدم این بود که او وضعیت روحی خوبی نداشت. ساعت‌ها از مفقود شدن این زن و فرزندان خردسالش گذشته بود، اما هنوز به درستی معلوم نبود چه بر سر آن‌ها آمده است. در این شرایط بود که چندین تیم از هلال احمر جست‌وجوهایشان برای پیدا کردن آن‌ها را آغاز کردند.

محمد امیرخانی اظهار کرد: وقتی گم شدن یک مادر به همراه دو فرزند یک و سه ساله‌اش به هلال‌احمر گزارش شد بلافاصله چهار تیم از شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد راهی منطقه شدند و جست‌وجوها آغاز شد، اما همکارانم در روز اول نتوانستند ردی از گمشدگان به‌دست بیاورند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان کرمان ادامه داد: در دومین روز هشت تیم امداد و نجات از جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌های کهنوج و منوجان جست‌وجو را ادامه دادند تا اینکه با جسد دختر یک‌ساله در منطقه بارگاه منوجان مواجه شدند. بررسی پیکر کشف شده نشان می‌داد دختر خردسال به قتل رسیده و جسدش در آنجا رها شده است.

قتل این کودک پدرش را شوکه کرد. هنوز معلوم نبود عامل جنایت چه‌کسی است و زن جوان و دختر دیگرش به چه سرنوشتی دچار شده‌اند؛ با این حال نفرات بیشتری به تیم‌های جست‌وجو اضافه شدند و از سوی دیگر پلیس نیز بررسی‌ها برای رازگشایی از قتل دختر یک‌ساله را آغاز کرد.

درحالی‌که جست‌وجوها به‌طور شبانه‌روزی ادامه داشت، خانواده گم‌شده‌ها به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد زن جوان در بندرعباس دیده شده است. با توجه به اینکه فاصله منوجان تا بندرعباس حدود یک ساعت است، بعید نبود که این خبر صحت داشته باشد. بنابراین آن‌ها خود را به بندرعباس رساندند و وقتی به منطقه ساحلی مورد نظرشان رفتند دختر سه ساله را درحالی‌که روی آب دریا شناور بود دیدند. آن‌ها بلافاصله دختربچه را از آب خارج کردند. شواهد نشان می‌داد که او مدت زمان زیادی در دریا بوده و آب زیادی وارد ریه‌اش شده و جان باخته است.

از سوی دیگر و در همان بررسی‌های اولیه مشخص شد که مادر این دو کودک عامل قتل آن‌هاست و پس از گرفتن جان دختر یک‌ساله‌اش در منوجان دختر سه ساله‌اش را هم در بندرعباس به دریا انداخته و غرق کرده است. این زن در نزدیکی محل غرق شدن دختر سه ساله‌اش آرام و بی‌حرکت کنار دریا ایستاده بود که توسط پلیس دستگیر شد.

وقتی وی تحت بازجویی قرار گرفت، به قتل دو دختر خردسالش اعتراف کرد و گفت: به‌دلیل مشکلات خانوادگی و از سر عصبانیت دست به این کار زده است. اعترافات این زن در حالی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد او از اختلال حواس و مشکلات روحی رنج می‌برد. براساس این گزارش متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

کد خبر 584966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.