ایجاد ۱۱۶۵ اشتغال صنعتی برای مددجویان کمیته امداد در سال گذشته

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: در سال گذشته یک هزار و ۱۶۵ اشتغال صنعتی، با اعطای تسهیلاتی بالغ بر ۵۳ میلیارد و ۸۹۴ میلیون تومان ایجاد شده است.

احمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با پرداخت دو میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تسهیلات در حوزه اشتغال، برای ۵۷ مددجوی مستعد، مشاغل مختلف در بخش صنعتی و معدنی ایجاد شده است.

وی مشاغل ایجاد شده در بخش فعالیت‌های صنعتی را شامل کارگاه‌های جوشکاری، فلزکاری، تولیدات لوله، اتصالات پلیمری، تأسیسات برق و مطرح کرد و افزود: این نهاد با توجه ویژه به ایجاد مشاغل پایدار در حوزه دانش‌بنیان، به مجریان شاغل در فعالیت‌های صنعتی، آموزش‌های مهارتی لازم را ارائه می‌کند.

پرداخت ۲۳ درصدی حق بیمه سهم کارفرما

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان تصریح کرد: این نهاد در سال گذشته یک هزار و ۱۶۵ اشتغال صنعتی، با اعطای تسهیلاتی بالغ بر ۵۳ میلیارد و ۸۹۴ میلیون تومان ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه استفاده از بسته‌های تشویقی کارفرمایی، بستر مناسبی برای جذب و کمک به اشتغال مددجویان در واحدهای صنعتی است، اعطای تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه و پرداخت ۲۳ درصدی حق بیمه سهم کارفرما براساس حداقل حقوق و دستمزد، آموزش‌های مهارتی نیروهای مورد تقاضا انجام می‌شود.

رضایی ادامه داد: در مناطق محروم ارائه هر دو بسته تشویقی برای کارفرمایان با هدف جذب و اشتغال پایدار مددجویان درنظر گرفته شده و امید است استفاده از این طرح‌ها باعث اشتغال‌زایی بیشتر افراد جویای کار تحت حمایت شود.

کد خبر 584861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.