رصد شبانه‌روزی بیش از ۳۰هزار گشت ثابت و سیار/سرعت بالای پلیس با افزایش سامانه‌های هوشمند

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه افتتاح مرکز پایش تصویری و مانیتورینگ فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان، اظهار کرد: با راه‌اندازی این مرکز که به همت فرماندهی انتظامی استان اصفهان انجام شده است پایش تصویری شهر اصفهان به میزان ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در حاشیه افتتاح مرکز پایش تصویری و مانیتورینگ فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان، اظهار کرد: با راه‌اندازی این مرکز که به همت فرماندهی انتظامی استان اصفهان انجام شده است پایش تصویری شهر اصفهان به میزان ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی مرکز پایش تصویری فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان را یکی از بهترین مراکز پایش تصویری در سطح این استان برشمرد و افزود: با استفاده از این مرکز هم مأموریت‌های استان و هم مأموریت‌های انتظامی شهرستان انجام می‌شود و از طرفی با تمام مراکز انتظامی سطح استان ارتباط وجود دارد.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با استفاده از این مرکز گره‌های کور ترافیکی در شهرها و جاده‌های استان مدیریت شده و در مواردی که نیاز به حضور سریع پلیس در صحنه باشد مجموعه پلیس شهرستان اصفهان می‌تواند مأموریت‌های خود را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهند.

وی از ارتباط زنده فرماندهان انتظامی با مردم مراجعه‌کننده به کلانتری‌ها و سایر یگان‌های پلیس خبر داد و گفت: فرماندهان انتظامی ما به صورت آنلاین می‌توانند از طریق این مرکز با کلانتری‌ها و سایر یگان‌های انتظامی که مردم به آنجا مراجعه می‌کنند ارتباط برقرار کرده و با مردم و همکاران به صورت زنده صحبت کنند و از نزدیک بر نحوه مطلوب خدمت‌رسانی به مردم نظارت داشته باشند.

سردار اشتری این سیستم پایش تصویری را فعلاً در سطح تعدادی از استان‌ها قابل استفاده دانست و افزود: این سیستم به مرور در تمام استان‌ها راه‌اندازی می‌شود که با کامل شدن آن می‌توانیم در آینده یک پایش تصویری ملی را در ستاد فراجا داشته باشیم.

وی از پایش تصویری مقرهای انتظامی سراسر کشور در ستاد فراجا خبر داد و تصریح کرد: با این سامانه تمام پاسگاه‌های مرزی، یگان‌های انتظامی، کلانتری‌های سراسر کشور و بیش از ۳۰ هزار گشت انتظامی ثابت و سیار و حتی شناورهای دریابانی فراجا در شمال و جنوب کشور را نیز می‌توانیم به صورت شبانه‌روزی رصد کنیم.

فرمانده کل انتظامی کشور از سرعت بالای خدمت‌رسانی پلیس با افزایش سامانه‌های هوشمند در فراجا خبر داد و اظهار کرد: هرچه‌قدر از فناوری روز و تجهیزات هوشمند استفاده کنیم و از دوربین‌ها بهره ببریم و سامانه‌ها را افزایش دهیم به سمت پلیس هوشمند رفته و مسلماً سرعت انجام مأموریت‌ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد و بیشتر جاها این سامانه‌ها کمبود نیرو را هم جبران کرده و با استفاده از آنها می‌توانیم بدون لزوم حضور فیزیکی مأموران، مأموریت‌های پلیسی را دنبال کنیم.

کد خبر 584493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.