تاکید بر تامین زیرساخت‌های امنیتی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی

معاون اول رییس جمهور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا با کمک نهادهای ذیربط زیرساخت‌های امنیتی لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به ویژه پیامک‌های ارسالی به مردم در زمینه حذف ارز ترجیحی فراهم کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر عصر امروز _یکشنبه پنجم تیرماه_ در جلسه هیات دولت اظهار کرد: دولت به موضوع حذف ارز ترجیحی به هیچ وجه به عنوان یک منبع درآمد برای جبران بودجه نگاه نکرده بلکه اثرات این طرح بزرگ به گونه‌ای است که در سال‌های آینده تمامی اقشار آسیب پذیر و مردم از ثمرات آن بهره خواهند برد.

وی با اشاره به اعلام اسامی ابر بدهکاران بانکی توسط بانک مرکزی، ادامه داد: اعلام اسامی ابر بدهکاران یک اقدام بسیار خوب است که البته باید تمام جوانب و ضوابط آن در نظر گرفته شود تا حساب کسانی که از بانک‌ها برای اجرای پروژه‌های بزرگ کشوری تسهیلات دریافت کرده‌اند با کسانی که سوء استفاده‌هایی در دریافت این وام‌ها داشته‌اند جدا شود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا با کمک نهادهای ذیربط زیرساخت‌های امنیتی لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به ویژه پیامک‌های ارسالی به مردم در زمینه حذف ارز ترجیحی فراهم کند.

مخبر با قدردانی از تلاش‌های وزارت بهداشت برای پرداخت و کمک‌های مالی برای هزینه‌های ناباروری، تاکید کرد: طرح افزایش جمعیت یکی از دغدغه‌های رییس جمهور و دولت است و کمک‌های وزارت بهداشت برای پرداخت هزینه‌های ناباروری به زوج‌های ایرانی کمک بزرگی برای حل این دغدغه و تضمین آینده کشور خواهد کرد.

وی همچنین پس از ارایه گزارش وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از سفر اخیر خود به خوزستان، به ظرفیت‌های بالای گردشگری رودخانه اروند و بهمن شیر اشاره و تصریح کرد: موقعیت ساحلی شهرهای استان خوزستان به ویژه خرمشهر و آبادان یک فرصت بزرگ برای کسب درآمد از صنعت گردشگری در این شهرها است که باید وزارتخانه‌های کشور و گردشگری امکانات و زمینه‌های لازم برای فعالیت بخش خصوصی این صنعت در مناطق مستعد را فراهم کنند.

مخبر اجرای سیاست‌های فرهنگی منطبق با ارزش‌های اسلامی و انقلابی در مدارس برای دانش آموزان را یکی از خواسته‌های قشرهای مختلف مردمی عنوان کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش باید با اجرای قوانین مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه سیاست‌های فرهنگی در نظام آموزش و پرورش گام‌های اساسی‌تری بردارد.

معاون اول رییس جمهور در پایان از وزیر ورزش و جوانان خواست با رفع مشکلات آماده سازی و تقویت تیم ملی فوتبال ایران برای اعزام به جام جهانی قطر، تدارکات لازم برای انجام بازی‌های تیم ملی هر چه سریع‌تر اتخاذ شود.

کد خبر 584321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.