مطالبات عمومی برای برخط بودن از علل لزوم هوشمند سازی پلیس

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات فرماندهی انتظامی کشور گفت: حجم انبوه داده‌هایی که به واسطه فعالیت‌ها و عملیات پلیس به شکل روز افزون تولید شده که پلیس را با مساله انباشت داده مواجه ساخته است، در نتیجه برای استخراج دانش و استفاده از این داده‌ها پلیس نیازمند ابزار است.

به گزارش ایمنا، سردار احمد دولتخواه به بهانه‌ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران در خصوص هوشمندسازی پلیس پیامی منتشر کرد که متن پیام به شرح زیر است: در گذشته بشر با مسائل ساده و خطی روبه‌رو بود. امروزه بشر مواجه با مسائل پیچیده است که برای حل این مسائل ناگزیر به استفاده از ابزارها سازوکارهای مدرن است. در پلیس پیچیدگی چه در فضای واقعی چه مجازی هرروز بیشتر شده و ناگزیر هستیم از ابزارهای هوشمند استفاده کنیم.

حجم انبوه داده‌هایی که به واسطه فعالیت‌ها و عملیات پلیس به شکل روز افزون تولید شده پلیس را با مساله انباشت داده مواجه ساخته است، در نتیجه برای استخراج دانش و استفاده از این داده‌ها پلیس نیازمند ابزار است. با توجه به فناوری روز، این ابزار به کمک هوش مصنوعی و هوشمند سازی به دست می‌آید. مسائل روز جامعه از جمله شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی نیاز به هوشمند شدن پلیس را دوچندان کرده است نیاز به هوشمند سازی در همه سازمان‌ها وجود دارد، زیرا تعداد عملیات‌ها و پیچیدگی آنها روز به روز افزایش می‌یابد لذا سازمان‌ها به جای توسعه کمی باید به توسعه کیفی روی آورند. این توسعه فقط باهوشمند سازی و فناوری امکان پذیر است.

مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس نیز از دیگر علل لزوم هوشمند سازی پلیس است. پلیس دو رویکرد بهبود روندهای موجود و تحقق چشم انداز آینده را در طرح خود مد نظر دارد. به دلیل گستردگی زیاد پلیس در سطح کشور، هر طرحی که برای پلیس اجرا می‌شود باید این گستردگی مد نظر قرار گیرد که لازمه ان مشارکت همگانی است. الزام دیگر پروژه‌های هوشمند سازی پارامتر سرعت است. زیرا در صورت کند بودن فرآیند هوشمند سازی کل روند تحت تأثیر قرار می‌گیرند. که لازمه ان همکاری همه نهادها از جمله شرکت‌های دانش بنیان است.

به گزارش ایمنا، سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران Smart City Expo 2022 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت کشور (مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار)، از تاریخ دوازدهم الی چهاردهم تیر ماه سال ۱۴۰۱ در مصلی تهران برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه دائمی نمایشگاه به آدرس سایت www.smartcityxpo.com مراجعه و یا با شماره‌های ۴۴و۲۲۸۹۳۲۴۲-۰۲۱ یا ۰۹۹۱۶۳۶۴۴۱۶ تماس حاصل فرمائید.

کد خبر 584271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.