نحوه توزیع اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شود

شهردار خوانسار با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده، گفت: قانون جدید ارزش افزوده، شهرداری‌ها را با مشکل مواجه کرده و لازم است دولت با ارائه طرح جدید به مجلس، قانون مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح کند.

مهدی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: شهرداران شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جهاد خاموش انجام می‌دهند، زیرا عوارض ریالی دریافت می‌کنند اما هزینه‌های آن‌ها به دلار است و این یکی از مشکلات جدی شهرداری‌های شهرهای کوچک محسوب می‌شود.

وی با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده میان شهرداری‌ها، افزود: قانون جدید ارزش افزوده، شهرداری‌ها را با مشکل مواجه کرده و لازم است دولت با ارائه طرح جدید به مجلس، قانون ارزش افزوده را اصلاح کند.

شهردار خوانسار خاطرنشان کرد: واریز ۵۰۰ میلیون تومان ارزش افزوده کفاف هزینه‌های جاری شهرداری خوانسار را نمی‌دهد، چراکه شهرداری ماهیانه بیش از دو میلیارد تومان حقوق و مزایا به کارکنانش پرداخت می‌کند.

احمدی ادامه داد: شهرداری خوانسار درآمد پایدار ندارد و با وجود باغشهر بودن امکان ساخت‌وساز در خوانسار کم است؛ بنابراین درآمدی از این طریق برای شهرداری حاصل نمی‌شود.

وی تصریح کرد: استاندار وقت اصفهان در دولت دوازدهم قول مساعد داد تا برای اجرای پروژه کمربندی به شهرداری خوانسار بلدوزر تحویل بدهد تا شهرداری در اجرای پنج کیلومتر از کمربندی شهر با راه و شهرسازی همکاری کند؛ با این وجود بلدوزر هنوز تحویل شهرداری نشده است.

شهردار خوانسار با تاکید بر اینکه خوانسار شهری خطی به طول ۱۴ کیلومتر و نیازمند کمربندی است، گفت: تردد خودروهای سنگین از داخل شهر موجب بروز حوادث ترافیکی می‌شود و آسیب‌های جدی به زیرساخت‌های شهری وارد می‌کند.

کد خبر 584080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.