با تقویت اقتصاد آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تأثیر امر تقویت اقتصاد و تولید ملی بر کاهش و زدودن آسیب‌های اجتماعی، گفت: با قوی شدن اقتصاد و تولید ملی و به‌تبع آن افزایش ثروت ملی و توزیع درست و صحیح آن، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مرتفع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای امروز_ شنبه چهارم تیرماه_ در چهارمین روز از هفته قوه قضائیه، در نشست با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: باور دارم که دولت نباید متولی باشد بلکه باید هدایتگر، ناظر و حامی باشد؛ باور دارم که نه امروز بلکه در همه زمان‌ها، مسئله کار، کارآفرینی، خلاقیت و افزایش بهره‌وری به اشکال مختلف، یک ارزش فوق‌العاده دارد.

وی با بیان اینکه برای حفظ و ارتقا عزت و استقلال کشور باید بر امر تقویت اقتصاد و تولید ملی اهتمام کرده باشیم، افزود: امروز یکی از مسائل مهم برای استقلال کشور در همه ساحت‌ها، اهتمام ورزیدن به امر تقویت اقتصاد پویا، سالم و تولیدگر است و چنانچه اقتصاد و تولید قوی نکرده باشیم، برخی امور به ما تحمیل خواهد شد.

لزوم آمادگی دستگاه قضا برای ارائه هر نوع کمک به تولیدکنندگان و کارآفرینان

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تأثیر امر تقویت اقتصاد و تولید ملی بر کاهش و زدودن آسیب‌های اجتماعی، اضافه کرد: با قوی شدن اقتصاد و تولید ملی و به‌تبع آن افزایش ثروت ملی و توزیع درست و صحیح آن، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مرتفع خواهد شد.

وی در ادامه به موضوع اهمیت حمایت فعالان بخش خصوصی از افراد خلاق و متخصص در امور دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: تولیدکنندگان و صنعتگران و به‌طورکلی فعالان بخش خصوصی می‌توانند در میدان عمل دادن به افراد خلاق و مبتکر، پیش‌قدم و پیشتاز شوند و آن‌ها را در زیر چتر حمایتی خود قرار دهند؛ به‌طورقطع تحقق تمام و کمال این مهم، ثمرات بسیاری در وهله نخست برای خود فعالان بخش خصوصی دارد.

به دنبال رفع مشکلات تولیدکنندگان هستم

حجت‌الاسلام اژه‌ای تأکید کرد: شما فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان آیا تاکنون محاسبه کرده‌اید که زیرمجموعه خودتان و مردمی که مصرف‌کننده محصولات شما هستند، چه میزان از فعالیت شما رضایت دارند؟ آیا محاسبه کرده‌اید که چه میزان از نارضایتی‌ها و ضعف‌ها به نحوه مدیریت خود شما بازمی‌گردد؟ شما فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان برای رفع کاستی‌های مدیریتی خود چه اقداماتی را ترتیب داده‌اید؟ من به دنبال این هستم تا در این قبیل جلسات، چند مشکل و مسئله اولویت‌دار را شناسایی کنم و در جهت رفع آن‌ها اقدامات مقتضی را انجام دهم.

وی گفت: باور من این است که اطلاعات و اشراف رؤسا و اعضای اصلی صنوف نسبت به مسائل و مشکلات و ضعف‌های صنف مربوط به خود، در بسیاری اوقات، بیشتر از دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی است.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: رؤسا و اعضای اصلی صنوف چه میزان برای پیشگیری و جلوگیری از وقوع فساد و تقلب و تبانی در صنف خود تلاش کرده‌اند؟ آیا به فردی که در صنف شما مسیر خطا و فساد را پیش‌گرفته است، در وهله نخست تذکر داده‌اید؟ آیا برای مقابله با این هم‌صنف خطاکار و فاسد با بخش‌های ذی‌ربط حکومتی همکاری و مساعدت کرده‌اید؟ آیا شما به‌عنوان فعالان بخش خصوصی حاضرید برای اصلاح صنف خود هزینه کنید و در مقابل فردی خطاکار و خواهان رشوه در یک بخش حکومتی بایستید؟ شما تولیدکنندگان چه میزان این آمادگی رادارید برای دفاع از اعتبار و حیثیت هم‌صنف خود در محکمه حاضر شوید و یا به جبران خسارت او بپردازید؟

آمادگی دستگاه قضا برای ارائه هر نوع کمک و مساعدت به تولیدکنندگان

وی با اشاره به آمادگی دستگاه قضا برای ارائه هر نوع کمک و مساعدت به تولیدکنندگان و کارآفرینان و فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: شما رؤسا و اعضای هر صنف می‌توانید افراد امین و دارای حسن شهرت صنف خود را به ما در دستگاه قضائی معرفی کنید تا آن‌ها با همکاری و مساعدت همکاران ما، به بررسی و رفع مسائل اولویت‌دار صنف مربوطه بپردازند. ما در دستگاه قضائی این آمادگی راداریم که افرادی متخصص دیگری را هم برای پیگیری‌های امور قضائی و سایر مسائل مربوط به تولیدکنندگان در هر صنف به‌کار بگیریم.

حجت‌الاسلام اژه‌ای به تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی توصیه کرد که مسائل درونی خود را با تشکیل شوراهایی با عنوان شوراهای حل اختلاف و یا تحت هر عنوان دیگری به‌صورت درون صنفی حل‌وفصل کنید و چنانچه مسائل و پرونده‌هایی از صنف شما به دستگاه قضائی ارجاع شده است می‌توانید با معرفی افراد متدین و امین و دارای حسن شهرت به قوه قضائیه، در جهت پیگیری تخصصی و دقیق پرونده‌های مزبور به ما کمک کنید.

کد خبر 584069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.