چه عاملی مرگ بر اثر بیماری قلبی را افزایش می‌دهد؟

نتایج یک بررسی که به‌تازگی صورت گرفته نشان می‌دهد، قرار گرفتن در معرض یک عامل منجربه افزایش مرگ‌ومیر در اثر بیماری قلبی می‌شود.

به گزارش ایمنا، یک مطالعه سراسری در چین نشان داده است که قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض گاز اوزون با افزایش خطر مرگ‌ومیر قلبی‌عروقی مرتبط است.

براساس نتایج منتشر شده در مجله معتبر «Lancet Planetary Health»، این مطالعه بیش از ۱۰۰ هزار بزرگسال چینی ۱۸ سال و بالاتر را تحت بررسی قرار داده است و شرکت‌کنندگان به مدت ۹ سال تحت نظر بوده‌اند.

محققان چینی از دانشگاه فودان و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین این مطالعه را انجام دادند و ارتباط قابل‌توجهی بین گاز اوزون و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی‌عروقی را مشاهده کردند که خطر ابتلاء به آن به ازای هر ۱۰ میکروگرم در مترمکعب افزایش در فصل گرم ۹.۳ درصد افزایش می‌یابد.

نتایج نشان می‌دهد در همین شرایط، بیماری ایسکمیک قلبی و سکته مغزی به ترتیب منجربه افزایش ۱۸.۴ درصدی و ۶.۳ درصدی خطر مرگ‌ومیر آن‌ها شده است.

آنها همچنین دریافتند که ارتباط قرار گرفتن در معرض طولانی‌مدت اوزون با مرگ‌ومیر قلبی‌عروقی در میان شرکت‌کنندگان ۶۵ سال و بالاتر برجسته‌تر است که نشان می‌دهد، افراد مسن ممکن است در برابر آلودگی اوزون آسیب‌پذیر باشند.

به گفته «کان هایدونگ» استاد دانشگاه، نتایج مطالعه احتمالاً بازنگری‌های استاندارد کیفیت هوا را در پی خواهد داشت.

منبع: فارس

کد خبر 583885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.