هوای اصفهان بر مدار ناسالم/۶ایستگاه در وضعیت نارنجی

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _پنجشنبه دوم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۶ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _پنجشنبه دوم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۶ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۳۱، استانداری اصفهان با شاخص ۱۱۱، باهنر با شاخص ۱۱۱، پروین با شاخص ۱۲۲، جی با شاخص ۱۳۷ و خرازی با شاخص ۱۴۵ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

ایستگاه رودکی با شاخص ۸۹، فرشادی با شاخص ۹۸، فیض با شاخص ۹۶ در وضعیت هوای سالم (زرد) و ایستگاه ورزشگاه میثاق با شاخص ۲۲ در وضعیت هوای پاک (سبز) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، رهنان، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

درحال‌حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با شاخص ۸۵، مبارکه با شاخص ۸۳ و سجزی با شاخص ۹۵ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 583604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.