گردوغبار در اصفهان تا پایان هفته به اوج می‌رسد

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به پیش‌بینی نفوذ توده گردوغبار از غرب کشور به نیمه غربی و مرکز استان از روز چهارشنبه گفت: روز پنجشنبه با وزش باد شدید در شرق، کانون‌های داخلی گردوغبار نیز فعال می‌شوند و در هر دو منطقه غرب و شرق استان پدیده کاهش دید و کیفیت هوا انتظار می‌رود.

حجت‌اله علی‌عسکریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده برقراری جوی نسبتاً پایدار تا سه روز آینده بر روی استان اصفهان است و آسمان در بیشتر مناطق صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد نسبتاً شدید است.

وی با اشاره به احتمال افزایش ابر تا فردا در برخی مناطق، افزود: در روز چهارشنبه به دلیل نفوذ توده گردوغبار از غرب کشور در نیمه غربی تا مرکز استان و در روز پنجشنبه به دلیل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نیمه شرقی، کاهش دید و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش یک تا دو درجه‌ای کمینه دمای هوا خبر داد و گفت: دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعت‌های امروز به ۴۰ و کمینه صبح فردا به ۲۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد، خنک‌ترین نقطه نیز بوئین و میاندشت با دمای ۱۰ درجه بالای صفر و گرم‌ترین شهرستان نیز کاشان با دمای ۴۲ درجه خواهد بود.

وی با اشاره به صدور هشدار زرد برای خیزش گردوخاک در روز چهارشنبه، ادامه داد: از اواخر هفته مناطق غربی تا مرکز اصفهان درگیر می‌شود زیرا گردوخاک از مناطق غربی و کشورهای همسایه وارد می‌شود همچنین روز پنجشنبه، وزش باد شدید موجب فعال شدن کانون‌های داخلی گردوخاک خواهد شد و در هر دو منطقه غرب و شرق استان اصفهان پدیده کاهش دید و کیفیت هوا انتظار می‌رود.

کد خبر 583006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.