چهارمین جشنواره ملی «عکس ایثار» برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره ملی «عکس ایثار» با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، چهارمین جشنواره ملی «عکس ایثار» به کوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان متولی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور، همانند سال‌های گذشته با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود جامعه هنری و متعهد کشور و همچنین توانمندی‌های موجود در هنرمندان دغدغه‌مند در زمینه فرهنگ ایثار، برگزار می‌شود.

اهداف این جشنواره شامل «توسعه، تعمیق، تکثیر و تداوم فرهنگ ایثار»، «تحکیم ارتباطات و مبادلات فرهنگی با موضوع ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی در کشور»، «شناسایی و حمایت از استعدادهای جوان»، «تعمیم ارزش‌های والای ایثار و تجلی سیره شهدا» و «ترویج همدلی در جامعه جهت حمایت از یکدیگر و کاهش معضلات» است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا سی‌ویکم تیرماه ۱۴۰۱ پس از نام‌نویسی، آثار خود را در دو بخش «تک عکس» یا «مجموعه عکس» در قالب‌های «امید به آینده»، «کودک و نوجوان»، «ارزش‌های اخلاقی و انسانی»، «عفاف، حجاب و نماز»، «شهدا و خانواده معظم شاهد و ایثارگر»، «شهدای مدافع حرم» ، «شهید حاج قاسم سلیمانی»، «مفاهیم عاشورا»، «افزایش امنیت ملی»، «حافظان فرهنگ و تمدن اسلامی»، «ارتقاء اخلاق عمومی و شهروندی»، «ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه»، «زنان عاشورایی»، «افزایش تاب‌آوری اجتماعی»، «سبک زندگی ایثارگرانه»، «کمک‌های مومنانه»، «مدافعان حوزه سلامت و امنیت» و «اربعین حسینی» به پست الکترونیکی c.p.isaar@gmail.com ارسال کنند.

در بخش «تک عکس» به «نفر اول لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال»، «نفر دوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال»، «نفر سوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۴۰ میلیون ریال» و «تقدیر ویژه هیئت داوران هم برای دو تک عکس به مبلغ ۲۰ میلیون ریال» تعلق خواهد گرفت.

همچنین در بخش «مجموعه عکس» هم به «نفر اول لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۸۰ میلیون ریال»، «نفر دوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال»، «نفر سوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال» و «تقدیر ویژه هیئت داوران برای دو مجموعه عکس مبلغ ۳۰ میلیون ریال» اهدا خواهد شد. جایزه ویژه عکس منتخب از نگاه دبیر جشنواره هم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال خواهد بود.

افزون بر این، آثار راه یافته به نمایشگاه (به جز عکاسان دریافت کننده جوایز) در بخش «تک عکس» مبلغ سه میلیون ریال و همچنین در بخش «مجموعه عکس» مبلغ پنج میلیون ریال حق‌التصویر و گواهی شرکت در این جشنواره را دریافت خواهند کرد.

کد خبر 581931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.