۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵
 حل مشکل خودروهای بلاصاحب لتونی

مسئولان شهر داوگاوپیلس لتونی برای رفع مشکل خودروهای رهاشده که ظاهر شهر را تحت تأثیر منفی قرار داده است، آزادی عمل بیشتری را به پلیس راهنمایی و رانندگی دادند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، وسایل نقلیه رها شده در خیابان‌ها، فضاهای سبز و پارکینگ‌های شهر داوگاوپیلس لتونی به یک مشکل سنتی بدون راه‌حل تبدیل شده است. شهرداری به پلیس شهر این اختیار را داد تا در مورد نحوه اقدام با این نوع وسایل نقلیه تصمیم‌گیری کند و راه‌حل مناسبی را پیدا کند.

ساکنان همواره در مورد وسایل نقلیه رهاشده شکایت داشته‌اند و از مقامات درخواست کردند تا در مورد خودروهای بلاصاحب که ماه‌ها و سال‌ها به آرامی تخریب می‌شوند و باعث ایجاد منظره ناخوشایندی در شهر می‌شوند، کاری انجام دهند، نه اینکه فضای ارزشمندی را اشغال کنند که می‌تواند توسط وسایل نقلیه در حال استفاده باشد. به طور سنتی، این پلیس بوده است که دریافت کننده این شکایات بوده است، اما از نظر قانونی نمی‌توانستند اقدامی انجام دهند.

 حل مشکل خودروهای بلاصاحب لتونی

پس از تصویب قوانین جدید توسط شورای محلی، اوضاع رو به بهبود است. این دستورالعمل به پلیس راهنمایی و رانندگی در مورد نحوه مواجه با مواردی که خودرو مشکوک به ترک بیش از حد طولانی مدت است، آزادی عمل می‌دهد.

افسران پلیس قادر خواهند بود برچسب هشداری را روی خودروی پارک شده نصب کنند و در صورتی که تا ۴۵ روز مراجعه‌ای به ماشین نشده باشد، می‌توانند آن را به صورت رسمی به عنوان متروکه اعلام کنند. این مدت برای خودروهای فاقد برچسبی که نشان دهنده گذراندن معاینه فنی اجباری باشد، کوتاه‌تر می‌شود؛ در این صورت تنها پس از ۱۵ روز می‌توان آنها را متروک اعلام کرد.

هنگام قرار دادن برچسب هشدار بر روی خودرو، افسران پلیس نیز باید یک کپی از آن را برای مالکان ارسال کنند، البته به شرطی که قابل ردیابی باشد.

 حل مشکل خودروهای بلاصاحب لتونی

کد خبر 580819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.