هوای اصفهان بر مدار ناسالم ماند/۸ایستگاه در وضعیت نارنجی

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _پنجشنبه نوزدهم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹صبح با قرارگرفتن روی شاخص۱۱۵ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _پنجشنبه نوزدهم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۵ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۱۶، استانداری اصفهان با شاخص ۱۲۹، باهنر با شاخص ۱۰۶، پروین با شاخص ۱۱۲، جی با شاخص ۱۲۹، خرازی با شاخص ۱۳۹، فرشادی با شاخص ۱۰۳ و فیض با شاخص ۱۱۹ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

ایستگاه رودکی با شاخص ۹۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۹۸ در وضعیت هوای سالم (زرد) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، رهنان، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با شاخص ۹۴ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد همچنین مبارکه با شاخص ۱۰۴ و سجزی با شاخص ۱۳۳ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 580650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.