تجهیزات درمانی برای مصدومان حادثه قطار در طبس بسیج شد/۱۰ فوتی و ۱۰ مصدوم تاکنون

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: تجهیزات پزشکی، کادر درمان و متخصصان جراحی و ارتوپدی به وسیله بالگرد در حال اعزام به محل حادثه قطار طبس به یزد هستند.

به گزارش ایمنا، سیدابوالحسن میرجلیلی امروز چهارشنبه _ هجدهم خردادماه_ اظهار کرد: با دستور استاندار خراسان‌جنوبی، عملیات امدادرسانی به مصدومان حادثه قطار مسافربری طبس-یزد آغاز شد و ادامه دارد.

وی افزود: درحال‌حاضر پنج دستگاه آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند و ۱۲ دستگاه دیگر نیز به منطقه اعزام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی که راهی محل حادثه شده است، از انتقال مصدومان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه سه فروند بالگرد از استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و یزد هم به محل حادثه اعزام شده است اظهار کرد: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس از شهرستان‌های بیرجند و فردوس نیز به محل حادثه اعزام شده است.

میرجلیلی با تاکید بر اینکه با دستور استاندار تمام امکانات لازم برای خدمات‌دهی به مصدومان و مسافران این قطار فراهم شده، افزود: برای انتقال مسافران به یزد با توجه به نزدیکی تا طبس نیز قطار جایگزین لحاظ شده است.

وی گفت: مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه بحران استان در محل حادثه حضور پیدا می‌کنند تا در جلسه بحران شرکت کنند؛ با این وجود بنا به تاکید استاندار، همه خدمات‌دهی‌ها قبل از تشکیل جلسه بحران آغاز شده است تا شرایط به درستی مدیریت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای انتقال مسافران به شهر یزد، برنامه‌ریزی شده و آمار آمبولانس‌های اعزامی به محل حادثه به ۱۷ مورد رسیده است.

تجهیزات درمانی برای مصدومان حادثه قطار در طبس بسیج شد/  ۱۰ فوتی و ۱۰مصدوم

به گفته وی تا ساعت ۸:۲۰ امروز آمار ۱۰ نفر فوتی و ۱۰ مصدوم بدحال از این سانحه گزارش شده است.

قطار مسافربری طبس-یزد ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه _هجدهم خردادماه_ در کیلومتر ۵۰ محور طبس-یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

محمدرضا رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون شش تیم امدادی از هلال‌احمر به محل حادثه اعزام شده است، افزود: یک تیم از پایگاه مسجد شکر، دوتیم از پایگاه دیهوک، دو تیم پشتیبان از شعبه طبس و یک تیم از بشرویه در عملیات نجات آسیب دیدگان مشارکت داشته‌اند.

روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخورد این قطار با یک دستگاه بیل مکانیکی، موجب خروج آن از ریل و بروز این حادثه شد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

منبع: ایرنا

کد خبر 580415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.